1 cze 2015

Plany czerwcowe

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka! 

Pa­miętasz ten mo­ment, kiedy ja­ko dziec­ko, w wieku koło sied­miu lat, ma­lujesz ob­ra­zek i niebo to niebies­ki pa­sek u góry kar­tki? I wte­dy przychodzi ten mo­ment roz­cza­rowa­nia, kiedy nau­czy­ciel mówi ci, że tak nap­rawdę niebo zaj­mu­je cała wolną przes­trzeń na ry­sun­ku. I to jest ta chwi­la, kiedy życie zaczy­na być co­raz bar­dziej skom­pli­kowa­ne i nieco nud­niej­sze, po­nieważ za­malo­wywa­nie kar­tki na niebies­ko jest raczej nużącym zajęciem. A. Rickman
No tak, ostatni miesiąc szkoły, czas na poprawę ocen, których ja na szczęście poprawiać nie muszę. Ale jeśli Wy musicie - życzę powodzenia! ☻
Czerwiec to ciężki miesiąc, jeśli chodzi o chodzenie do szkoły. Kiedyś już w połowie kończył się rok szkolny. A teraz? Kto wymyślił zakończenie roku na koniec czerwca, skoro oceny są wystawiane już w połowie? I co za sens potem chodzić... -.-
Ej, ktoś wie, jak zrobić taki napis? ☻
Ale to też więcej czasu na czytanie (albo mniej). Więcej, bo obowiązki szkolne przestają mnie interesować. Mniej, bo kocham jeździć na rowerze, łazić po murach, a siostra niechybnie będzie próbowała wyciągnąć mnie na rolki (a moje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia ^^). No i spływanie kajakami po wodach Wkry też na pewno zajmie mi jeden czy dwa weekendy - serio polecam kajaki! Ale tylko, jeśli macie w zanadrzu chłopaka, który będzie za Was wiosłował, bo to naprawdę męczące (kiedyś płynęłam w jednym kajaku z siostrą - nazajutrz dowiedziałyśmy się o istnieniu mięśni, o których nie miałyśmy pojęcia) ☻

Otóż, muszę doczytać książki wypożyczone z biblioteki. Są to:
Niezgodna V. Roth
Gildia magów T. Canavan

Poza tym mam zamiar dokończyć czytanie serii Zwiadowcy, a zostały mi już tylko dwie ostatnie części i na tym zakończy się moje wypożyczanie książek przed wakacjami. Na pewno więc spróbuję skończyć trylogię Znak Elfów. Być może przeczytam też Igrzyska śmierci.

Tak więc: zdecydowanie moje plany na czerwiec nie są zbyt ambitne, ale konfrontuję je z rzeczywistością.

W zanadrzu mam w domu kilka książek do przeczytania w domu, ponieważ nie lubię wozić gdzieś książek z biblioteki. Na pewno jednak przebrnięcie przez Gildię magów zajmie mi trochę czasu - obstawiam to, ponieważ zapoznałam się już ze stylem Trudi Canavan w Złodziejskiej magii.

No i pewnie podczas wakacji uporządkuje się sprawa z recenzjami i będę je mogła mniej więcej na bieżąco dodawać, a nie tak, jak w tej chwili - kończę książkę w połowie maja, a recenzja pojawi się dopiero gdzieś w połowie czerwca, ponieważ inaczej codziennie musiałabym Was zarzucać recenzjami.

A więc - zaczytanego czerwca, wypoczynku, a dla osób uczących się: dobrych świadectw ^^

12 komentarzy:

 1. Oj masz rację, płynąć kajakiem bez chłopaka to jak próba samobójcza dla mięśni.
  Widzę, że ambitne plany masz na czerwiec. :) Sporo książek, ale jak da się to przeczytać, bo w szkole już pomału trzeba będzie tylko być :)
  Również życzę czytelniczego czerwca i... świadectwa z wyróżnieniem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już nie mogę się doczekać wakacji, nareszcie będzie czas na wszystko! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gildia magów, była momentami monotonna, za to Wielki mistrz, kompletnie mnie pochłonął :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gildia magów... Męczę tą książkę już od ponad dwóch lat... Zaczynam, czytam kilkanaście stron i odkładam na półkę. Jakoś nie polubiłyśmy się z panią Canavan, choć spodziewałam się, że będzie to bardziej wciągająca seria. Kiedyś jednak na pewno planuję skończyć tą książkę - tak, kiedyś.
  Co do Niezgodnej, to osobiście czytałam, ale od dłuższego czasu nie umiem się zebrać do drugiej części, teraz, kiedy dwa dni temu zaspoilerowałam sobie zakończenie Wiernej, zdecydowanie muszę przeczytać Zbuntowaną!

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie przeczytaj "Igrzyska śmierci" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czerwiec to jest najgorszy miesiąc w całym roku szkolnym. Trzeba wszystko poprawiać i latać za nauczycielami. Ale potem nastąpią całe dwa miesiące wolne od szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nigdy nie muszę nic poprawiać, w tym roku jedynie WF ^^

   Usuń
 7. Życzę przyjemnego czytania. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa książek pani T. Canavan. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oh, ja mam do napisania jeszcze kilka sprawdzianów... Uwierzysz w to, że oceny mamy mieć wystawione do 15.06, a jeszcze 11.06 piszemy sprawdzian?! D: No cóż, mam nadzieję, że w końcu ogarnę swojego lenia i zacznę czytać więcej książek, bo ostatnio mam kryzys. Tobie życzę powodzenia! ☻

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam oceny do 17tego, a 11tego mam sprawdzian ^^ I to z historii, z dwóch działów :P

   Usuń
 10. Mi przeczytanie "Gildii magów" zajęło całkiem niewiele czasu. Ogólnie Trylogię Czarnego Maga pochłonęłam w kilka dni. Teraz wypożyczyłam z biblioteki "Uczennicę maga" i topornie mi to idzie, nie wspominając już o tym, że ta książka to cegła.

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.