2 wrz 2015

K.L.U.C.Z. TAG by KittyAilla, czyli powrót do zabawy z dzieciństwa w wersji książkoholik

Hej! Oto kolejny TAG mojego autorstwa! No, dobra, może nie tyle sama wymyśliłam zabawę w K.L.U.C.Z., którą zna chyba każda dziewczyna, co po prostu postanowiłam zrobić z niej zabawę książkową.

PS. Wybaczcie, że w obecnej chwili zarzucę Wam odpowiedziami na nominacje, ale... Skończyły się zaplanowane recenzje, a ja jedyną książkę, jaką mogłabym Wam zrecenzować, wolałabym zostawić w spokoju - jest to podręcznik od reklamy :D Potrwa to do 8 września, po 8 obiecuję poprawę - będę już po egzaminie :D

Zasady: Wypisz po 10 imion żeńskich i męskich postaci książkowych (lub jeśli wolisz - filmowych). Wylosuj po 5 karteczek z każdej kategorii. W takie kolejności, w jakiej je wylosowałeś, zapisz je w planszy K.L.U.C.Z. - na górze postaci damskie, na dole męskie. Pomyśl szybko 3 liczby i wpisz je obok każdej rubryki. Wiesz jak grać w K.L.U.C.Z.? Przejdź dalej. Jeśli nie, czytaj. Więc z każdego rzędu wyliczasz za pomocą wybranej liczby jedną opcję i zapisz ją na dole kartki (np. Ania K. Marcin). Wykorzystane osoby oraz literki K.L.U.C.Z. wykreśl i dalej licz bez nich, aż wykorzystasz wszystkie postaci i literki.

Następnie napisz, co sądzisz o relacjach, które wyszły na jaw podczas zabawy ☻
(Rozszyfrowanie K.L.U.C.Z. - Kocha. Lubi. Uwielbia. Całuje. Zdradza.)

Zasady są jasne? No to zaczynamy! ☻
Nie dodaję zdjęć, opracowałam to w wersji komputerowej, bo mam za słaby aparat w telefonie :D Ale wszystko robiłam na kartce ^^

Moje postaci męskie: Halt i Will ze Zwiadowców, Jaskier z Wiedźmina, Adan ze Skazanych, Hal z Drużyny, Kartik z Mrocznego sekretu, Tamani ze Skrzydeł Laurel, Leo z Olimpijskich herosów, Cztery z Niezgodnej oraz Ron z Harry'ego Pottera.

Moje postaci żeńskie: Art z Piratiki, Pippa z Mrocznego sekretu, Rosa z Assassin's creed: Renesans, Vanda z Zakazanych nocy z wampirzycą, Wohla z Zawód: wiedźma, Monika z Kuzynek, Willow z Anioła, Rielle ze Złodziejskiej magii, Dzwoneczek z Chłopców, Arya z Gry o tron

Wykreśliłam postaci niewylosowane ^^ Moja plansza przedstawia się następująco:


Monika ZDRADZA Leo
Jedyne, co mogę stwierdzić to to, że gdyby rzeczywiście tak było, to owinęłabym Monikę srebrnym łańcuchem i patrzyła, jak przeżera on jej ciało. Nikt nie zdradza mojego Leo!

Wohla LUBI Willa
Hm, sądzę, że fakt - mogliby się polubić, ale na pewno nie wyszłoby z tego nic więcej. Will oczekuje raczej bardziej statecznej dziewczyny niż szalona Wohla.

Rosa KOCHA Cztery
Ej, to mogłoby się udać, gdyby i Cztery ja pokochał. On jest Nieustraszonym, a ona złodziejką, którą wprost rozsadza energia. Jedyną przeszkodą byłby lęk wysokości Cztery przy miłości do wspinania się Rosy.

Rielle CAŁUJE Adana
Erm, pierwsza moja myśl - to całkiem prawdopodobne, ale dziewczyna chyba jeszcze nie wie, w co się pakuje, bo Adan to prawdziwy zwierzak, jeśli chodzi o te sprawy i na samym całowaniu to on by chyba nie skończył... Przy czym uważam, że to wiązałoby się chyba tylko z urodą Rielle, bo charakter to ona miała niezbyt zachęcający :D

Art UWIELBIA Tamaniego
Hahha, nie no - serio? Art kogoś uwielbia poza Feliksem Feniksem? A on i tak miał przerąbane na jej statku :D Niee, ja jakoś tego nie widzę: Art wzdychająca za wróżkiem Tamanim...

I jak podoba się TAG? Szybki, łatwy, w moim przypadku nawet zabawny, jeśli chodzi choćby o Art i Tamaniego ^^

TAG musi być TAGiem, więc przyszła pora na nominację:
http://strefa-czytania-obowiazuje-wszedzie.blogspot.com/
http://papierowe-strony.blogspot.com/
http://apteka-literacka.blogspot.com/
http://pattbooks.blogspot.com/

oraz każdego chętnego do zabawy ^^

17 komentarzy:

 1. Ach, znowu jestem jakaś dziwna, bo nigdy nie grałam w tę grę. :P Właściwie to pierwszy raz nawet o niej słyszę... ;o Ale TAG bardzo mi się podoba i z miłą chęcią go zrobię! Może być ciekawie i zabawnie! :D Ty to masz głowę do TAGów! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie zrozumiałam, jak działa ta plansza! Zwalę to może na całodniowe zmęczenie. W każdym razie, nie znam (niestety) wszystkich postaci, ale jednego jestem pewna - też byłabym zazdrosna o Leo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomysłowy tag, szkoda tylko, że nigdy w to nie grałam. Żeby tak Valdeza zdradzać? xd

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy tag! :D niestety nie kojarzę żadnej z wymienionych postaci :(( ale z ciekawości przeczytałam Twoje wypowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie znałam tej zabawy. Ale ponieważ cały wrzesień jeszcze się nudzę, na pewno wezmę udział w zabawie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam tą zabawę w KLUCZ :) z koleżanką bawiłyśmy się w to na prawie każdej przerwie, na której można było zostać w klasie, nawet na tablicy :D Była też inna wersja tej zabawy - )nie jestem pewna, czy dobrze pamiętam) ale był też KOŚCIOTRUP, ale nie pamietam co każda literka w tym oznaczała :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale super Tag! Na pewno go kiedyś zrobię!
  nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny TAG, bardzo pomysłowy. Czy to dziwne, że nigdy nie grałam w tę grę? :D

  OdpowiedzUsuń
 9. AAA, uwielbiałam tą zabawę w podstawówce :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiałam tę grę jak byłam młodsza ! Nawet o niej zapomniałam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaaki fajny tag! :D Kto by pomyślał, że można tak ciekawie wykorzystać zabawę z dzieciństwa!
  Bo kocham czytać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Powrót do dzieciństwa! Jak wiele czlowiek może zapomnieć, to aż wstyd, a ta zabawa była nieodzowną częścią codzienności w podstawówce :) Bardzo chętnie zrobię ten tag u siebie, gdy wygrzebię się z zaległości.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 13. Nigdy czegoś takiego nie znałam, ale bardzo to fajne :D I zgadzam się: nikt nie zdradza Leo. Dla własnego dobra! :D

  Zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Hmm... Nie znam tej zabawy w K.L.U.C.Z. :/ Widać byłam nieco ''innym'' dzieckiem ;D Niemniej TAG mi się spodobał, jest o wiele bardziej pomysłowy niż większość z jakimi się spotkałam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Takiej dokładnie zabawy nie znałam, ale kiedy byłam mała bawiłam się w coś podobnego, tylko wtedy była potrzebna druga osoba. Najpierw miała podać 5 imion znajomych chłopaków, potem tyle samo rzeczy, które można zrobić z jabłkiem, następnie części ciała, a na końcu imiona koleżanek. Wychodziły potem takie zdania jak "Tomek obiera nogę Ani".
  TAG oryginalny i fajny, więc prawdopodobnie go zrobię i u siebie. :)

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.