6 lut 2016

'Kłamca 4: Kill 'em all' J. Ćwiek

Tytuł: Kłamca 4: Kill 'em all (oryginalnie: -)
Autor: J. Ćwiek (tłumacz: -)
Cykl: Kłamca
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: Fabryka Słów (w roku: 2012)

Bierze udział w wyzwaniach: 52 książki w ciągu roku, Czytam nie tylko AmerykanówABC Czytania, Z książką w autobusie, Wyzwanie biblioteczne 2016

Opis:

Loki powraca! Tym razem z misją ostateczną.

Lucyferowi udało się doprowadzić do Apokalipsy. Legiony Pana i Szatańska Armia już nie istnieją, podobnie jak ziemska cywilizacja. Nieliczni ludzie stają się żerem dla zombie. Mityczni giną pod ciosami piekielnych żołnierzy.

Nie ma już świętego Mikołaja, wróżek i Michała, Miecza Pańskiego. Samego Boga też już zresztą nie ma. Wśród żywych pozostają wciąż jeszcze dwa greckie bóstwa, jedna powstała z grobu nordycka piękność, Baron Samedi, dwóch ocalałych archaniołów oraz pewien bardzo znany reżyser. No i oczywiście Kłamca.

Zapraszamy na Broadway. Dziś w programie – ostatnia bitwa o ludzkość. Tylko jedno przedstawienie!

Opinia:
To koniec, wiecie? Koniec Lokiego! Tzn. fakt, zostały mi jeszcze do przeczytania tomy 2,5 i 2,6, ale już wiem, jak skończy się ta historia. Ta recenzja będzie trochę inna niż wszystkie, bo: nie muszę opisywać stylu, wiecie, że go kocham. Będzie też krótsza i bardzo, bardzo emocjonalna... I zawiera spoilery z poprzednich części, bo serio ciężko było ich uniknąć.

- Wiesz, często mówię laskom, że nie zapomnę ich do końca życia, ale ty właśnie wdarłaś się do wąskiego grona tych , którym nie kłamałem tym tekstem...
Apokalipsa pełną parą... Loki w Dolinie, Eros, Jenny i ekipa uwięzieni w obrazie, Bachus przesiaduje w celi na biegunie, a Michał prowadzi wojnę z zastępami Lucyfera. Jednym słowem jedna wielka masakra. Byłam serio ciekawa, jak autor doprowadzi do końca tą historię - zniszczył już połowę świata i co - przecież teraz go nie odbuduje! Podczas czytania również nie mogłam sobie wyobrazić, jak książka się skończy... Ale na pewno nie takiego zakończenia się spodziewałam! Autor po prostu złamał mi serce! Nie mogę wam dokładnie powiedzieć dlaczego, bo wtedy zaspoilerowałabym wam największą niespodziankę. Ten kto czytał, wie, że takie zakończenie trudno nazwać happy endem!

- Wodzu, mój podopieczny po pijanemu wyzywał Żydów w Hollywood - powiedział. -To powinno się kwalifikować jako samobójstwo.
Bohaterowie nadal pozostają genialni, możemy lepiej poznać Sygin, która przebiera całkiem ciekawą postać... I nie uwierzycie, kogo mamy okazję poznać i w jakich okolicznościach! Podpowiem tylko, że ma to związek z królem Arturem :D Mamy też kilkoro nowych bohaterów.

I wiecie co, nie podoba mi się tylko jedna nieścisłość. Co po takim zakończeniu stało się z ludźmi w obrazie? Bo o tym autor chyba zapomniał!
- Iluzja to takie coś, co zrobiłeś mamie i dziadkowi, żeby nie widzieli, że tam się napierdalają anioły?

Ale podsumowując, książka jest cudowna, ale żałuję, że to już ostateczny koniec mojej przygody z Kłamcą. Nawet czytanie tych pomniejszych tomów, nie przedłuży tej przygody, ale zrozumieją to tylko ci, którzy czytali tą część.  Mimo to nie wyobrażam sobie, żebym miała nigdy nie poznać Lokiego - nawet, jeśli nasza znajomość tak się skończyła.

8 komentarzy:

 1. Przeczytałam ostatni akapit bo... nie mam zamiaru dowiedzieć się o czym jest ta książka dopóki sama jej nie przeczytam XD I wole nie wnioskować z niego niczego.
  Taak, bywa, że nie czytam nawet tego, co jest z tyłu książki, by dać się zaskoczyć ;P
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze że przede mną jeszcze dwa tomy :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, ale ta ksiązka zdecydowanie nie dla mnie ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety jeszcze nie miałam okazji poznać twórczości tego autora,ale z każdą recenzją jego książki czuje, że muszę to zmienić! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Do tej serii mnie nie ciągnie. Wolałbym przeczytać "Chłopców" tego autora ;)
  Pozdrawiam
  http://czytaniapasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz bardziej mnie kusisz tym Ćwiekiem, więc będę musiała w końcu wybrać się do biblioteki po pierwszy tom Kłamcy :D

  OdpowiedzUsuń
 7. W najbliższym czasie mam zamiar wziąć się za tą serie. Mam nadzieje że i mi się spodoba. :) Jestem strasznie ciekawa. Radziłabyś od razu każdy tom po sobie czy robić odstępy czasowe miedzy każdym? Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 8. No wiesz co... Chciałam przeczytać tę recenzję, ale te spoilery... No cóż... ;-; Cieszę się, że ci się podobało, ja teraz muszę sięgnąć po tę serię :D

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.