15 maj 2016

Języki w praktyce, czyli wydawnictwo Colorful Media

W ramach współpracy z wydawnictwem Colorful Media przybliżę wam dziś ich ofertę wydawniczą. Dlaczego to taki niezwykły post? Ponieważ wydawnictwo nie wydaje książek fabularnych, a magazyny i książki językowe! :) Ja jednak skupię się dziś na magazynach :)
Wszystkie grafiki pochodzą ze strony wydawnictwa

Strona internetowa
http://www.colorfulmedia.pl/produkty

O wydawnictwie
Założone w 2003 roku przez Martę i Piotra Olejniczak. Wydaje magazyny językowe, ich wydania specjalne oraz książki językowe i branżowe (np. nt. pisania CV, podręcznik do nauki jazdy etc.). 

Magazyny wydawane przez wydawnictwo


English Matters
Czyli magazyn, który najbardziej interesuje mnie! Jego cena to 9,50 zł za jeden numer. Wydawany co dwa miesiące mieści w sobie artykuły w języku angielskim wraz ze słowniczkami, z których czytelnik może nauczyć się słownictwa . Na stronie magazynu jest informacja, że magazyn jest idealny dla osób o zaawansowanym lub średnio-zaawansowanym poziomie języka angielskiego. 
Wydawnictwo stawia nie tylko na artykuły, z których możemy nauczyć się słówek! Poza bieżącymi artykułami, pojawiają się również te poruszające tematy uniwersalne (czytajcie te, które czekają młodzież na maturze :D). Do niektórych artykułów została również nagrana wersja audio przez native-speakerów, którą można odsłuchać na komputerze lub mobilnie. Ponadto ze strony wydawnictwa można pobierać listy słówek, dodatki tematyczne oraz artykuły dla nauczycieli. Wydawnictwo organizuje też konkursy związane z językiem angielskim! :)

Bussiness English Magazine
Drugim magazynem, który mnie interesował był drugi wydawany po angielsku magazyn. Ten jednak porusza już tematy trudniejsze i jest przeznaczony do osób, które chcą się nauczyć języka biznesowego. Jest też zdecydowanie droższy, bo kosztuje już 19,5 zł za magazyn. Tematy arytkułów można pogrupować ze względu na 3 kategorie: nauka, biznes i kreatywność. Tak samo, jak w English Matters dostajemy do artykułów słowniczki oraz nagrania MP3. Ten magazyn jest zdecydowanie skierowany do osób, które na co dzień mają do czynienia z angielskim biznesowym, tj. dyrektorzy firm, menadżerowie, ekonomiści oraz ludzi pragnących obszernej wiedzy biznesowej w języku angielskim.

Deutsch Aktuell
Dwumiesięcznik w języku niemieckim, w którym - tak samo, jak w przypadku English Matters - przy każdym artykule zamieszczony jest słowniczek. Koszt jednego magazynu to 9,5 zł. Czytając niemiecki magazyn językowy czytelnik nie tylko poszerza zasób słów oraz uczy się języka - dodatkowo poznaje on niemieckojęzyczne kraje poprzez specjalnie opracowane artykuły. Ponadto magazyn porusza również tematy uniwersalne! Dodatkowo do wybranych artykułów dodane są pliki MP3.

¿Español? Sí, gracias
Kwartalnik wydawany po hiszpańsku. Koszt jednego numeru to 10,9 zł. Większa część artykułów powstaje w Hiszpanii! Zawsze w numerze aktualne oraz uniwersalne tematy, dzięki którym czytelnik nie tylko uczy się języka, ale również poszerza swoją wiedzę! Do każdego artykułu zostaje dodany słowniczek, a do wybranych można pobrać ze strony pliki MP3. 

Français Présent
Kwartalnik dla osób uczących się języka francuskiego, koszt jest taki sam, jak kwartalnika hiszpańskiego, czyli 10,9 zł za numer. Magazyn dla osób o średnio-zaawansowanym/ zaawansowanym poziomie języka francuskiego, w którym mieszczą się artykuły wraz ze słowniczkami i kodami do nagrań MP3. Artykuły poruszają tematy aktualne oraz uniwersalne.

Italia Mi piace!
Włoski kwartalnik w cenie 10,9 zł za numer. W magazynie poruszane są aktualne tematy ze świata oraz Włoch, a także tematy takie, jak hobby, czas wolny czy rodzina. Do każdego artykułu dołączony jest słowniczek, a także - do wybranych - kod do pliku MP3, który można pobrać ze strony wydawnictwa.

Ostanowka: Rossija!
Jedyny magazyn dla osób uczących się rosyjskiego w Polsce! Cena magazynu to 11,9 zł. Przy każdym artykule znajduje się słowniczek, a do wybranych artykułów stworzono pliki MP3 dostępne na stronie wydawnictwa.

Prenumeraty
Do każdego magazynu można zamówić prenumeratę, ceny są ustalone w zależności od tego, jaki magazyn chcemy prenumerować :) 

Moje zdanie nt. magazynów w językach obcych
Podjęłam współpracę z Corolful Media, ponieważ uważam, że aby umieć angielski (czy jakikolwiek inny język, ale będę wymieniała angielski, bo akurat ja się tego uczę), nie wystarczą lekcje w szkole. Z językiem trzeba mieć styczność - w postaci konwersacji, książek po angielsku czy właśnie magazynów. Nie widziałam jeszcze na żywo żadnego z magazynów, jakie wybrałam, przyjdą do mnie w tym tygodniu i na pewno dam wam znać, co o nich sądzę :) Podoba mi się jednak inicjatywa słowniczków! Zamiast szukać każdego nieznanego słówka, będę miała to opracowane! :)

16 komentarzy:

 1. właśnie, trzeba mieć ciągły kontakt. ostatnio trochę się opuściłam pod tym względem, bo nie za bardzo miałam czas na czytanie po angielsku i już widzę spadek umiejętności... jestem ciekawa English Matters i Bussiness English Magazine. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tak dawno szukałam tego typu magazynów po angielsku. Muszę przyjrzeć się ofercie wydawnictwa;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam podobnie! Również zaczęłam z nimi współpracować, na poziomie English Matters i Rossija Ostanowka ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dotąd zaopatrzyłam się w jeden numer English matters, jednak mogę już polecić! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ty sobie na pewno wyobrażasz jak mi się do tych cudeniek oczka świecą *.* Wszystko co po angielsku + niemiecku bym przyjęła z otwartym serduchem :D Zawsze mnie ciekawiło jak dokładnie wyglądają te magazyny, ile bym była w stanie z nich wyciągnąć, więc nie mogę się doczekać Twoich recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe magazyny i masz całkowitą rację - żeby nauczyć się jakiegoś języka nie wystarczą lekcje. Ja sama chyba dwa lata temu, kiedy byłam za granicą bardzo dobrze umiałam mówić po angielsku, znam te wszystkie czasy i wgl gramatykę ale tam po prostu stałam jak sparaliżowana... Teraz już myślę, że lepiej bym sobie poradziła, ale może zakupię sobie taki magazyn ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba w końcu zainwestuje w "Italia Mi piace"..l. Zbieram się do tego od łohohoho!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja regularnie czytam English matter wraz z moim tatą.
  Tata dobrze zna angielski więc w razie niejasności zawsze mi pomaga, siadamy wieczorkiem i po prostu się uczymy <3
  zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam u siebie dwa egzemplarze English Matters, każde do połowy przeczytane. Jakoś tak brakuje mi motywacji do nauki anielskiego (w przeciwieństwie do koreańskiego ;D)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również niedawno podjęłam współpracę z tymże wydawnictwem i liczę bardzo na to, że będzie ona bardzo owocna... :)) Pozdrowienia!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Inicjatywa - jest spoko, ale nie widzę w niej nic nowego ;P Sama bym jednak nic z tego nie kupiła. Jeśli już, wolałabym czytać książki fabularne po angielsku, ale w sumie jestem na to ciut za leniwa jak na razie. Chwilowo zostanę przy angielskim youtubie i załamywaniu znajomych moim angielskim raczej ;P Jejku, pamiętam jak raz graliśmy w GW2. Bawiłam się w dokładne tłumaczenie przedmiotów i chwaliłam się tym komuś, by chwilę później dziwić się, czemu coś nazywa się "niebieski wydruk" i o co w ogóle chodzi. Dopiero po dłuższej chwili zostałam oświecona że "blueprint"="plan" XD Nie ma to jak tłumaczyć wszystko dosłownie, nie?
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę kiedyś skorzystać z ich oferty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie będę brała się za sporządzenie posta na temat wydawnictwa :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Zastanawiałam się kiedyś nad kupieniem English matters, ale cena nie zachęca :( Mam jednak nadzieję, że uda mi się przeczytać choć jeden numer :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Takie magazyny to perełka w nauce. Chciałabym taki poczytać :D
  Do angielskiego i niemieckiego :D
  Chociaż chciałabym jeszcze kiedyś p rosyjsku i włosku porozumiewać się, aktualnie angielski gadam cicho, a niemiecki wydukam :P

  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę zobaczyć te strone na laptopie bo mocno mnie ciekawi xd

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.