3 sty 2018

Wyzwanie Czytelnicze ABC 2018 (TRZY WARIANTY!)

To trzeci rok, w którym organizuję ABC. I w tym roku postanowiłam ponownie wrócić do wersji z konkursem, ale jedynie do najnowszego wariantu :) Więcej informacji poniżej :D Zapraszam także do wydarzenia na Facebooku!

Na czym polega wyzwanie? 

Na tym samym, co w zeszłym roku (i jeszcze poprzednim).
Wyzwanie będzie miało dwa warianty podstawowe . Możecie wziąć udział w obydwu lub tylko w jednym. Kiedy jednak bierzecie udział w obydwu - jedna książka zalicza się tylko do jednego wariantu. Oznacza to więc przeczytanie większej ilości książek.

Wariant 1 - tytułowy - przeczytanie 22 książek, których tytuły będą się zaczynały na kolejne litery alfabetu. Kolejność skreślania liter jest dowolna, ale do jednej litery zaliczamy tylko jeden tytuł. Korzystamy z alfabetu polskiego, bez polskich znaków i literki (no chyba, że komuś uda się przeczytać książkę, której tytuł na te literki się rozpoczyna).

Wariant 2 - autorski przeczytanie 22 książek, których nazwiska autorów rozpoczynają się na kolejne litery alfabetu. Kolejność skreślania liter jest dowolna, ale do jednej litery zaliczamy tylko jednego autora. Tutaj korzystamy również z alfabetu polskiego, ale możemy dodać polskie znaki lub literki x, y, q, v, jeżeli uda nam się przeczytać książkę autora, którego nazwisko zaczyna się na te literki.

Wariant 3 - fantastyczne ABC

Ten wariant możecie podjąć razem ze wszystkimi (choć to chyba wyzwaniowe samobójstwo), samotnie lub z wariantem autorskim. Nazwałam go fantastyczne ABC, ponieważ do tego wariantu zaliczają się jedynie tytuły książek z gatunku fantastyki (fantasy i science fiction, ich pochodne etc.). Tak samo, jak w przypadku pozostałych wyzwań - książki zaliczone do tego wariantu, nie mogę zaliczać się do innego.


Lista ABC i sprawozdania z postępów

Na listę wpisujemy tylko po jednej pozycji. Lista oczywiście się nie zmienia, wzór macie TUTAJ.

Sposób sprawozdania. Nie wpisujecie mi tytułów pod tym postem! Wrzucacie mi je TUTAJ, najlepiej w formie drzewka odpowiedzi na swoje poprzednie zrzutki. Ja usuwam komentarze, z których już dopisałam tytuły, a aktualizację staram się robić co ok. 2 miesiące. Proszę, aby zrzutki wyglądały następująco:

Wariant 1: Tytuł
Wariant 2: Nazwisko I. Tytuł
Wariant 3: Tytuł

Nie podrzucacie mi linków, ale tytuły muszą być podlinkowane w waszej zakładce :) Jeśli zrzucacie mi np. literki ł, ć, y etc. to proszę o dopisek w nawiasie (+). Zrzutki robicie, kiedy chcecie, bylebym do końca roku miała wszystkie wasze postępy ^^ Najlepiej chyba jednak robić je na bieżąco, aby nie zapomnieć. Nie dopisuję postępów z listy - jedynie z komentarzy pod odpowiednim postem. I nie przypominam się!

Jak wziąć udział - regulamin


1. Zgłaszamy się pod tym postem i tylko pod tym postem! Można się dozgłosić przez cały czas trwania zabawy :) Książki można wpisywać od początku roku.
2. Podajemy warianty, w których bierzemy udział oraz link do posta/zakładki z listą.

Zgłaszam się!
Wybieram wariant 1 | 1+2 | 1+2+3 | 2+3 | 3
Postęp wyzwania będzie na blogu: (link do posta z wyzwaniem)

3. W wyzwaniu mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające bloga, nie bawimy się w półki na Granice.pl, LubimyCzytać.pl itp., ale możecie takie półki sobie założyć, jeśli chcecie - mnie jednak interesują posty na blogu.
4. Na blogu musi pojawić się post z bannerem wyzwania (podlinkowanym do tego posta), w którym wypiszecie alfabet i z każdą przeczytaną książką, dopiszecie jej tytuł do danej literki/ nazwisko autora do danej literki.

Wzór posta

5. Do każdej przeczytanej książki musi pojawić się recenzja (choćby w formie mini), abym miała pewność, że przeczytaliście książkę. W każdej recenzji podlinkowanie do postu, w którym prowadzicie wyzwanie. Recenzje nie muszą być długie, w jednym poście może pojawić się ich kilka.
6. W dowolnym terminie do 31 grudnia 2017 roku zrzucacie mi swoje postępy według poniższego wzoru pod postem Podsumowanie ABC Czytania 2017. Możecie dodawać pojedyncze tytuły lub od razu wypisywać postęp z miesiące, dwóch etc.

Wariant 1: Tytuł
Wariant 2: Nazwisko I. Tytuł
Wariant 3: Tytuł

7. Wyzwanie trwa od dziś, tj. 3 stycznia 2018 do końca roku, tj. 31.12.2018. Wszystkie recenzje książek biorących wyzwanie muszą pojawić się na waszym blogu do ostatniego dnia wyzwania włącznie.
 8. Pierwsza osoba, która ukończy wariant fantastyczne ABC (ukończy tzn. wypełni 22 literki z listy oraz zrecenzuje wszystkie książki na blogu) zostanie nagrodzona przez Organizatorkę - będzie mogła wybrać książkę  do 35 zł jako nagrodę. Osoba sama musi zgłosić się do Organizatorki (najlepiej za pomocą e-maila). W przypadku większej ilości zgłoszeń, decyduje ich kolejność.

A więc - kto chętny? :)
A już niedługo pokażę wam inne moje wyzwania, w których biorę udział w 2017 r. :)

19 komentarzy:

 1. Dwa lata temu brałam udział z wariantem tytułów, teraz skusze się na nazwiska autorów. Raczej szybko mi to szło nie będzie, ale mimo wszystko dla zabawy wezmę udział, a co! Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jak wszystko przeniosę do tej samej zakładki, co w zeszłym roku, tylko zmienię 2016 na 2018 i 2016. :D

  A więc ZGŁASZAM SIĘ!
  Wybieram wariant 2 z opcją autorów.
  Postępy będą wypisane w zakładce: http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/p/a-b-c-czytania-wyzwanie-2016.html
  A linki z recenzjami będą na bieżąco uzupełniane, więc nie zdziw się, jeśli najpierw będzie wypisana książka, a później dołączy link do zakładki i do ciebie tutaj. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, spoko, byleby gdzieś była ta lista i bannerek nowy :)

   Usuń
 2. Już rok temu prowadziłyśmy takie wyzwanie, właśnie związane z wariantem drugim, czyli z nazwiskami autorów :D. Nie wypełniłyśmy go do końca i przeniosłyśmy na ten rok! Także wyzwanie ciekawe.
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  Wybieram wariant 2+3
  Postęp wyzwania będzie na blogu: jeszcze nie ma posta, ale zaraz go zrobię, chyba znasz adres :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Tradycyjnie zgłaszam się do wariantów 1 i 2, a więc czytam wg tytułów i autorów. :)

  https://poczytajka594822357.wordpress.com/

  Postęp w zakładce "Wyzwania czytelnicze 2018"

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  Wybieram wariant 1
  Postęp wyzwania będzie na blogu: http://pasje-marzenia-plany-zycie.blogspot.com/p/wyzwanie-czytelnicze-abc-2018.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Jak się bawić, to się bawić - wybieram warianty 1+2+3
  Postępy w zakładce https://monweg.blogspot.com/p/wyzwania-2018.html

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znasz to uczucie, kiedy to napiszesz w miarę sensowny komentarz, a blogger postanowi udać, że nie ma dostępu do Twojego internetu i po prostu zaszczyci cię informacją w stylu "serwer padł"? Bo ja właśnie tak miałam, dlatego też raz jeszcze klepię komentarz. xD
  Wiem, że zapraszałaś mnie do wzięcia udziału w tym wyzwaniu, ale jakoś tak stwierdziłam, że i tak nie wypełniam ich do końca, także rozpoczynanie ich jest po prostu marnowaniem czasu dla organizatora, który później sprawdza, czy przebiega ono pomyślnie. Także spasuję. No, chyba że mnie jakoś do niego przekonasz... :P
  Pozdrawiam!
  BLUSZCZOWE RECENZJE

  OdpowiedzUsuń
 8. Na początku nie wiedziałam, który wariant wybrać (zastanawiałam się nawet nad wszystkim, ale to byłoby serio ciężkie xD). Zdecydowałam się koniec końców na 3. :P
  Zgłaszam się!
  Wybieram wariant 3
  Postęp wyzwania będzie na blogu: http://literkowymelonik.blogspot.com/p/abc-czytania.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja się zgłaszam!
  Choć pewnie zawalę i wgl, no ale żeby nie brać udziału w Kiciusiowym wyzwaniu, to chyba bym musiała umrzeć.
  Wybieram warianty I, II.
  Fantastyki nie tykam, bo mam takie ABC Klasyki w tym roku xd
  A postęp bd na blogu, tylko ja nie wiem, kiedty utworzę zakładkę, bo w ten weekend zakuwanko a za tydzień studniówka, więc najwyżej bij. xd

  OdpowiedzUsuń
 10. Wchodzę w to. Wariant 1 i 2. Fantastyka rzadko mi się trafia. Linka nie podaje bo właśnie przenoszę bloga ;) więc chwilowo nie mam takiej zakładki

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się do wariantu 2 i 3! :D Może w tym roku uda mi się zapełnić cały alfabet, trzymam za siebie kciuki! No i za innych uczestników też. xD
  http://ksiazkowa-krolowa.blogspot.com/p/abc-czytania-2018.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się!
  Wybieram wariant 1+2+3 XD
  Postęp wyzwania będzie na blogu: https://suomianne.blogspot.com/p/abc-czytania-2018.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne wyzwania :D Ale swoje szanse widzę tylko w wariancie numer dwa, bo reszta za trudna ;P Wyzwanie będzie widoczne tutaj: http://houseofreaders.blogspot.com/p/wyzwania-czytelnicze-na-rok-2018.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się do wyzwania 1 :D
  I będzie na blogu: coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się do wariantu Autor oraz Tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 16. http://zaczytana-ola.blogspot.com/p/abc-czytania.html

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.