20 kwi 2018

PREMIEROWO: TOP 10 powodów, dla których musisz przeczytać 'Pierwszy Róg'

Dzisiaj premierę ma cudowna książka niemieckiego pisarza R. Schwartza pt. Pierwszy Róg. Na polski rynek czytelniczy została ona wprowadzona przez wydawnictwo Initium. Aby przeczytać moją opinię nt. powieści, zapraszam do kliknięcia w poniższą metryczkę :)


Postanowiłam jednak dodatkowo zachęcić was do sięgnięcia po tę intrygującą powieść fantasy! Oto 10 powodów, dla których musicie przeczytać Pierwszy Róg! :)
(kolejność nie ma znaczenia)

1. Magiczne tajemnice owiane grozą
Stary zajazd skrywa w sobie mnóstwo tajemnic, których nie zna nawet jego właściciel, co dodatkowo buduje w czytelniku poczucie grozy. Okazuje się bowiem, że trupy mogą być skryte nie tylko w szafie.

2. Wątek kryminalny skupiony na zamkniętej społeczności
Podobnie, jak w Pustułce Miszczuk czy I nie było już nikogo Christie, mamy zamkniętą społeczność - w trakcie śnieżycy nikt nie mógł do zajazdu wejść ani z niego wyjść. Mordercą musi więc być ktoś spośród gości. Nikomu nie można ufać. Uwielbiam taką atmosferę w książkach z wątkiem kryminalnym!

3. Zaskakujące rozwiązanie zagadki!
Choć niektórych elementów zagadki się domyśliłam, reszta totalnie mnie zaskoczyła, zwłaszcza zakończenie :)

4. Dokładnie opisane zasady rządzące wymyślonym przez autora światem
Lea z Zokorą oraz Havaldem często rozmawiają o zasadach magicznych rządzących ich światem, przez co czytelnik nie czuje się zagubiony i bez problemu je rozumie :)

5. Bohaterowie z krwi i kości
Bohaterowie Pierwszego Rogu to zdecydowanie ludzie, a nie papierowe postaci. Męczą ich rozterki, rozpierają żądze i różnią się charakterami!

6. Elementy humoru wprowadzone wraz z postacią Zokory
Zokora to moja ulubiona postać, ponieważ jako mroczna elfka ciekawie postrzega świat zwykłych ludzi - często prowadzi to do sytuacji, przy których nie sposób nie parsknąć śmiechem.

7. Nieodgadniona postać Janosa
To jedna z rzeczy, które niezmiernie mnie zaskoczyły - w życiu bym się nie domyśliła rozwiązania tej tajemnicy! Niestety, nie mogę napisać nic więcej w obawie, że coś przypadkiem zdradzę.

8. Majaczący w oddali Askir
Mityczny kraj wydaje mi się ciekawym dopełnieniem historii, która (mam nadzieję) rozwinie się w kolejnych tomach. Ciekawi mnie zwłaszcza, na ile jego mit pozostaje prawdziwy.

9. Niezwykle udane połączenie grozy, fantasy oraz kryminału
Przez książkę przewija się zarówno groza, jak i magia, a do tego wszystkiego dodano wątek kryminalny. Takie połączenie mogłoby się nie udać, ale panu Richardowi zdecydowanie wyszło i czyta się to z przyjemnością!

10. Zadatki na jedną z moich ulubionych serii fantasy!
Jeśli autor utrzyma poziom, zdecydowanie na długo zostanę z tą serią! Ciekawa jestem, czym uda się mu zaskoczyć czytelników w kolejnym tomie :)

Mam nadzieję, że udało się zachęcić was do sięgnięcia po tę ciekawą mieszankę gatunkową :)

16 komentarzy:

 1. Punkty brzmią przekonująco, zwłaszcza ta zamknięta społeczność, wtedy raczej autor musi się bardziej wysilić, aby zaskoczyć czytelnika, nie wystarczy dodanie jakiejś nowej postaci. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zdecydowanie, lubię taki wątek zamkniętej społeczności :)

   Usuń
 2. Jestem już wystarczająco zachęcona! Świetny tekst <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, brzmi bardzo ciekawie i przekonująco! Tym bardziej, że widziałam już wiele pozytywnych recenzji i ciężko nie zauważyć tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę, a ja wciąż nie czuję się przekonana :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym nie czytała, na pewno bym się skusiła :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się w 100%! Też uwielbiam tę książkę i mam nadzieję, że kolejne tomy będą równie dobre jak ten albo i lepsze! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, to naprawdę brzmi ciekawie! Kiedy pierwszy raz zobaczyłam okładkę tej książki, pomyślałam, że to będzie jakieś słabe fantasy i nie zainteresowałam się dalej. Ale wygląda na to, że mogłabym przeoczyć perełkę. :)

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.