8 wrz 2019

'Klucze do więzienia demonów' B. Mull + Podsumowanie serii Baśniobór


Opis:

Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, jest od krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy-artefaktów. Jeśli wiezienie zostanie otwarte, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują ostatnią, desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Tym razem muszą podróżować po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować kilkoro Wiecznych, których śmierć to warunek oswobodzenia demonów. Jeśli im się nie powiedzie, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie. Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata?

Opinia:

Oto koniec mojej przygody ze światem Baśnioboru, a ja nadal nie mogę przestać o tym myśleć i chyba, aby ponownie spotkać się z tym uniwersum, przeczytam jeszcze raz Smoczą Straż. Już od dawna nie należę do docelowej grupy wiekowej, ale Mull porwał mnie i nadal nie chce wypuścić z tej emocjonalnej i pełnej magii historii!

Powieść czyta się z zapartym tchem - czy teraz uda się zapobiec otwarciu więzienia demonów? Komu możemy zaufać? Czy miłość ma szansę, gdy świat może czekać zagłada? Brandon Mull stworzył energiczną i pełną akcji powieść, która zaskakuje oraz niesamowicie wciąga. W ostatnim tomie nic nie jest oczywiste, a sojusznicy pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie.
- Cześć, celo. Jak się masz? Wciąż jesteś okropna i zatęchła? Przykro mi to słyszeć. Ja? Zdecydowałem się na nowe hobby: rozmawianie ze swoim pokojem. To coś jak gadanie do siebie, tylko trochę bardziej żałosne.
W tym tomie nie poznajemy już zbyt wielu nowych bohaterów, chociaż jednym z nich jest Paprot - urzekający i tajemniczy. Większość jednak znamy i z przyjemnością możemy obserwować ich rozwój.

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Baśniobór to seria dla młodzieży, którą z powodzeniem mogą czytać dorośli lubiący nieoczywiste i dobrze zbudowane historie fantasy. Sądzę, że to idealna lektura, aby zachęcić dziecko do czytania książek - pełna wartości, emocji oraz akcji, która nie pozwala się nudzić oraz angażuje (na końcu każdej książki są pytania od autora do dyskusji). Nie macie pomysłu, co kupić nastolatkowi? Chcielibyście, aby to była mądra i zaskakująca książka? Postawcie na Baśniobór! :) Ja długo nie zapomnę i na pewno będę przechowywać te powieści dla swoich dzieci jako czytanki na dobranoc!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Wilga.

7 komentarzy:

 1. Świetnie, że seria wzbudza tak wiele emocji. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Te emocje to największy plus i dlatego ta seria tak mnie kusi. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka świetna rekomendacja na samym końcu! Wiesz, że mimo wszystko nie sięgnę bo nie moja bajka 😅

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że złapałaś bakcyla xD

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.