19 lip 2014

"Jake Ransom i Władca Czaszek", "Jake Ransom i Wyjący Sfinks" J. Rollins
Opis: (I) Podczas wyprawy do Ameryki Południowej ginie w dżungli para archeologów, Penelopa i Richard Ransom. Po pewnym czasie do dzieci Ransomów, Jake'a i Kady, trafia zaproszenie do British Museum na wystawę eksponatów zgromadzonych przez rodziców. Wraz z zaproszeniem rodzeństwo otrzymuje dwie połówki monety, które Jake umieszcza w obelisku, otwierając przejście do tajemniczego i niebezpiecznego świata. (II) Używając zegarka ojca jako klucza, Jake wraz z Kady próbują powrócić do starożytnej krainy Kalypso. Zamiast tego trafiają na pustynię, gdzie spotykają dawnych przyjaciół. Niespodziewanie atakuje ich wojsko pięknej księżniczki Nefertiti. Młodzi podróżnicy trafiają do niewoli.
Źródło: LubimyCzytać.pl

Opinia:
Ktoś wie kiedy trzecia część? Bo książka naprawdę mnie urzekła. (NO, książki, ale przecież tworzą całość).
Moja mama jest fanką J. Rollinsa, ale ja nigdy wcześniej nie próbowałam. Zresztą, nawet kiedy już zaczęłam - postanowiłam zacząć od czegoś w moim typie: przygodówki. I to był genialny wybór.
Akcja rozwija się non stop, nie było momentu, żebym się nudziła. Poza tym zagadki, nad którymi sama się zastanawiałam oraz wyjaśnione dopiero w tomie drugim tajemnicze pismo. Co wydarzy się dalej - jestem cholernie ciekawa. Książkę polecam zdecydowanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.