22 kwi 2017

Premiery książkowe, które interesują Kitty

Hejo! :)
Wątpię, aby takie posty pojawiały się często ani czy ten nie jest jedynym, ALE w najbliższym czasie (czyt. do wakacji) będą miały premiery książki, które naprawdę chciałabym przeczytać. Dwie z nich na pewno zobaczycie na blogu, jedną być może, a na czwartą raczej będziecie musieli zaczekać, aż zawita do mojej biblioteki :D Piątą powieść kiedyś zdobędę, ale zacznę raczej od uzyskania tomu 2 :D Nie chcę wrzucać nic cięższego, bo jutro chyba pojawi się recenzja, chociaż książka ciągnie mi się w nieskończoność i nie oczekujcie ochów i achów :D Także zapraszam was na krótki przegląd 5 premier, które mnie interesują :)
PS. Zdjęcia są podlinkowane :)

PREMIERA: 26 KWIETNIA 2017
Tom drugi Potomków

Miłość, tajemnice i nagłe zwroty akcji w fascynującej kontynuacji "Potomków"!

Nagle, w jednej chwili, powraca cała przeszłość Audry. Wymazane na jej własne życzenie wspomnienia zostały jej zwrócone. Wreszcie Audra wie, dlaczego to zrobiła – by uratować córeczkę. Teraz musi znaleźć swojego największego wroga, Historyka, i położyć kres trwającej od wieków wojnie między Potomkami a Dziedzicami – raz na zawsze. Ale najpierw musi uratować swojego męża Lukę, który jest więziony przez Dziedziców. Nie jest to proste, a sprawy komplikują się dodatkowo, ponieważ Audra działa poza prawem. Nie ułatwia zadania także fakt, że kobieta zmaga się z rosnącą potęga swej mocy i jej bolesnymi skutkami ubocznymi.
Kiedy podła zdrada krzyżuje jej plany, Audra nie wie, komu ufać. Z pomocą mnicha heretyka, sprawdzonych przyjaciół i hakera Błazna szuka sposobu, aby pokonać Dziedziców i uratować pozostałych Potomków. Ostateczna konfrontacja z zaskakującym i nieubłaganym obrotem spraw będzie śmiertelnie niebezpiecznym sprawdzianem mocy Audry.

Czy okaże się wystarczająco silna?

Osobiście jestem ciekawa, jak potoczą się losy Audry, czy wątek miłosny przestanie mnie irytować oraz czy pojawi się więcej historii Elżbiety Batory :) Mam nadzieję, że autorka poprawiła swój styl i ten tom będzie cudem :)


PREMIERA: 26 KWIETNIA 2017
Trzeci tom Czasu żniw

Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów.

Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem.

Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Tarczy Czuciowej, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają.


Podejrzewam, że z pewnością ją poznam, ale pierw wypadałoby przeczytać Zakon Mimów :) Za to w dzień premiery jadę z przyjaciółką na spotkanie autorskie z Samanthą Shannon na Nowym Świecie w Wa-wie :)


PREMIERA: MAJ 2017

Złoto jest w jej krwi, w jej oddechu, a nawet w jej oczach.

Lee Westfall ma silną kochającą rodzinę. Ma dom, który kocha i wiernego rumaka. Ma także najlepszego przyjaciela, którzy być może będzie być kimś ważniejszym. Lee ma także tajemnicę. Wyczuwa złoto w otaczającym ją świecie. Nawet żyły znajdujące się głęboko w ziemi, małe bryłki w strumieniu oraz złoty pył pod jej paznokciami. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, jak potężnym i niebezpiecznym darem została obdarzona. Wie, że w każdej chwili ktoś może go ktoś może odkryć…

Szczerze mówiąc interesuje mnie samo wykonanie i rozwiązanie tego oryginalnego pomysłu :)

PREMIERA: 10 MAJA 2017
Drugi tom Grimm City

Czasami jedynym wyjściem jest opowieść…

Nagła śmierć głowy jednej z rodzin mafijnych oznacza zerwanie paktu. Grimm City grozi wojna totalna. W obliczu tych wydarzeń i bodaj najważniejszego procesu sądowego w historii miasta nawet pojmanie krążącego po ulicach psychopaty zwanego Drwalem wydaje się kwestią drugorzędną. Pech chce, że to właśnie ta sprawa przypada inspektorowi Evansowi… i że przyjdzie mu ją dzielić z samozwańczym stróżem prawa z ubogich dzielnic po drugiej stronie mostu – Emethem Braddockiem, byłym bokserem, Bestią.

Druga wizyta w Grimm City to wciąż smoliście czarny kryminał, tym razem doprawiony elementami sądowego dramatu, gdzie zło osiada na człowieku wbrew jego woli, niczym tłuste krople deszczu. Nade wszystko jednak to opowieść o mieście innym niż wszystkie. A może takim samym?

Czy muszę coś mówić? Ćwiek, Grimm City - i wszystko jasne <3


PREMIERA: 10 MAJA 2017
Drugi tom Prawdodziejki

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość.

Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?

Okay, tutaj pewnie będzie dużo Merika bez Safi i tego się trochę obawiam. A może się zrehabilituje? :D Ponadto mam pewne nadzieje w związku z Iseult i krwiodziejem :)

34 komentarze:

 1. Wiatrodziej już wychodzi a ja jeszcze nie znam pierwszego tomu! Musze się pospieszyć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na Pieśń jutra,już nie mogę się doczekać ponownego spotkania Paige i Naczelnika <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za to nie mogę się doczekać spotkania z autorką :)

   Usuń
 3. "Wiatrodzieja" mogę zaserduszkować <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też chcę już mieć go w łapkach i czytać no :P

   Usuń
 4. Czekam z niecierpliwością na Wiatrodzieja, poprzedni tom czytało mi się wyśmienicie. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. również czekam na Wiatrodzieja :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Czemu spodziewałam się samej fantastyki w tym zestawieniu?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahha, bo tylko w takich premierach się orientuję :D

   Usuń
 7. Z tego czekam jedynie na "Pieśń jutra", bo cały cykl, jak wiesz, uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, ale moim zdaniem powinnaś także poznać Prawdodziejkę! :D

   Usuń
 8. Zdecydowanie "Czas żniw" i "Wiatrodziej", bo to kontynuacje świetnych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, choć wolę książkę Susan niż Samanthy :P

   Usuń
 9. No wiesz... ja na razie jedynie na Grimm City czekam, inne premiery mam gdzieś :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Kossakowską i Grzędowiczem żyłam bardziej - tą się cieszę z racji "podtrzymywania pyrkonowej tradycji" <3 A już się bałam, że od SQN w tym roku tylko jedna książkę tam kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na WTK to już tylko po autograf pójdę, mam nadzieję dorwać Grimm City przed premierą <3

   Usuń
 11. Nic mnie w sumie nie interesuje xD Może Pierworodna trochę, ale nie czuję specjalnej chęci, by z tą historią się zapoznać xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja właśnie mam nadzieję na więcej i lepiej :)

   Usuń
 12. "Wiatrodziej" to już z powodu samego tytułu bym przygarnęła.

  Mam pytanko. Ostatnio jestem opóźniona. Zauważyłam u Ciebie prywatne wyzwanie Reading Challenge. Z chęcią też się rozliczę z Twoją pięćdziesiątką, choć od razu wiem, że nie dam rady zaliczyć. Moje pytanie brzmi: czy rozliczam się sama z sobą, czy też gdzieś Tobie zgłaszam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko radziłabym pierw, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, przeczytać tom pierwszy, czyli Prawdodziejkę :)

   Rozliczasz się sama ze sobą, choć jeżeli chcesz, na koniec roku możesz podrzucić mi wynik - jestem bardzo ciekawa, jak innym pójdzie to wyzwanie :) Sądzę też, że możesz przejrzeć książki przeczytane od stycznia i sobie już uzupełnić listę, bo na pewno coś się znajdzie :)

   Usuń
 13. Ja czekam na "Pieśń jutra" <3 kocham całą serię i już nie mogę się doczekać ponownego zagłębienia w historię :D Do tego będę musiała się sprężyć z "Prawdodziejką" :D
  Zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Prawdodziejką zdecydowanie polecam się sprężyć - mi podobała się bardziej od Czasu żniw :D

   Usuń
 14. Na pewno przeczytam "Pierworodną", gdy tylko uporam się z pierwszym tomem, bo jestem ciekawa tej historii :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja oczekuję, że drugi będzie lepszy niż pierwszy, bo w pierwszym były pewne niedociągnięcia :P

   Usuń
 15. Muszę się wreszcie za "Prawdodziejkę" i "Czas żniw" zabrać, ale najpierw lektury niestety...

  OdpowiedzUsuń
 16. Wiatrodziej! Chcę!
  Muszę się zabrać za Czas żniw, bo to już trzeci tom wychodzi a ja co? Ale mam e-booka :D
  No i z Potomkami to samo... Tylko, że w tm wypadku to drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Pieśń jutra" przeczytam na pewno, poza tym kupiłam niedawno "Zakon mimów", więc raczej długo nie wytrzymam z poznaniem kontynuacji :D
  "Wiatrodzieja" chcę przeczytać głównie ze względu na postać Merika :)

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.