15 lut 2018

Jak książkoholik może wykorzystać Mapę Zdrapkę? + KONKURS!Mapa Zdrapka kojarzy Wam się pewnie z czymś dla podróżników, osób, które podróżują, odwiedzają. Kiedy zobaczyłam zgłoszenie dla recenzentów, pomyślałam sobie, że chciałabym taką mieć, ale w sumie to pewnie się nie uda, bo nie chciałam wykorzystać jej jako podróżniczka, a czytelniczka. Mimo wszystko napisałam. I otrzymałam odpowiedź! 

Mapy przyszły dobrze zabezpieczone i nie mogłam się wprost doczekać, aby je otworzyć! Otrzymałam dwa egzemplarze od Playprint - jeden dla siebie, a drugi dla was w ramach konkursu, o którym na koniec tego postu :)

Wymiarowo Mapy mają 70x50 cm. Na razie więc nie mam gdzie jej powiesić, ale na szczęście mogę ją zawijać w tubkę i łatwo przechowywać :) Kiedy będę już miała własne mieszkanie, na pewno zawiśnie na ścianie!

Dla siebie wybrałam czarną Mapę, ponieważ ma nie tylko całą mapę świata, ale także mniejszą mapę Europy - tę zostawiłam sobie na ewentualne podróże. Z drugiej strony wahałam się, ponieważ jaśniejsza urzekła mnie tymi flagami na dole. 
Ale co ja z nią w sumie robię???


No tak, nad tym pewnie większość z was się zastanawia. Otóż postanowiłam zdrapywać kraje, z których autorów już znam. Okazało się, że miałam dość dużo zdrapywania i kiedy mam weszła do pokoju, myślała, że zdrapuję od razu całą Mapę (Rosja jest dość duża :D). Dodatkowo Mapa VIP ma na dole cuda świata, które oddałam w ręce brata - zdrapywaliśmy tylko te, których kraje już zostały odkryte. Ponadto poznaliśmy sekret Mórz i Oceanów oraz odsłoniliśmy Biegun Północny :)

Pragnęłam tej Mapy, aby widzieć z jakich narodowości autorami powinnam się jeszcze zapoznać, a z jakich już się zapoznałam. Poza tym to doskonała dekoracja pokoju, a widok kolejnych zdrapywanych krajów na pewno sprawi mi satysfakcję!


Do zdrapania wykorzystywałam monety 1 gr i 5 gr. Mniejsza szczególnie przydała mi się w Europie, gdzie znajduje się kraj na kraju. Ameryki oraz Kanady postanowiłam nie dzielić na stany, ponieważ musiałabym od nowa sprawdzać każdego z tamtejszych autorów - zdrapałam więc całe. Po odsłonięciu wszystkich rejonów świata, z których pisarzy znam, powstała powyższa kupka śmieci. Na szczęście łatwo było ją sprzątnąć, a potem przetarłam Mapę ściereczką, aby usunąć resztki. Co do zdrapywania - dziewczyny, uwaga na paznokcie, ja zahaczyłam o wyspę nad Australią :D

Na moja szczęście granice między państwami są dość grube i z moimi talentami manualnymi udało mi się nie zdrapać przy okazji całego innego państwa. Co zostało wydrapane? Australia, Kanada, USA, Rosja, Brazylia, Irlandia, Wielka Brytania, Polska, Norwegia, Szwecja, Czechy, Słowacja, Litwa, Białoruś, Ukraina, Węgry, Włochy (na nich mam jakiś błąd w druku, taką białą plamkę, ale cóż - przeżyję :D), Hiszpania, Izrael (ileż ja się go naszukała, bo napis jest obok!), Niemcy, Francja.


Mój chomik także postanowił udać się w podróż i podziwiać odsłonięte rejony Mapy. Kolorystycznie nieco przeszkadza mi, że cała Europa jest w odcieniach czerwieni i różu (bo tego drugiego koloru nie znoszę), ale z drugiej strony ładnie współgrają one z czarnym tłem. Najbardziej jednak podoba mi się kolor Brazylii, więc muszę poczytać autorów z Ameryki Południowej, aby ją odkryć!


Jak możecie zauważyć (mimo jakości zdjęć, za którą przepraszam, ale coś mi się aparat chrzani i na telefonie te zdjęcia wyglądają lepiej), Mapa nie jest porysowana po zdrapywaniu. Co prawda pojawiały się ślady na tym czarnym tle, ale wystarczyło, abym mocniej przytarła je palcem i znikały :) W drapanie nie trzeba wkładać wiele siły, więc nie ma zagrożenia popsucia Mapki.


Jak widać obszary w Europie są małe, ale udało mi się w miarę ich nie pozdrapywać (teraz omińcie wzrokiem najścia na Chorwację, Mołdawię i Finlandię i nie przyglądajcie się Izraelowi, który ledwo widać po moim zdrapaniu pt. oby o nic nie zawadzić). Na pewno więc polecałabym to zadanie odsunąć spoza łapek dzieci, jeśli chcecie mieć ładnie zdrapaną Mapę (oczywiście tych małych, które drapałyby dla samego drapania). Znaczniki widoczne we Włoszech czy w Wielkiej Brytanii to donośniki do cudów na dole Mapy.


A tutaj widać, jak paznokcie mogą zniszczyć całokształt starania się :D Obok Morza Koralowego zahaczyłam pazurkiem i mam już kreskę :( Trzeba coś stamtąd przeczytać! :) Na zbliżeniu możecie zobaczyć, że obszar wokół Australii nie jest obdrapany dookoła, choć nie bałam się wyjść monetą poza obszar złotka do zdrapania!Druga Mapa była otwarta tylko po to, abym mogła zastanowić się, którą postanowię przygarnąć. Na Mapie Premium Gold bardzo spodobały mi się flagi na dole. Nie odważyłam się oczywiście nic zdrapać, aby zwycięzca konkursu otrzymał ją w stanie nienaruszonym i sam mógł się nacieszyć drapaniem :) 


Jako że sama jestem usatysfakcjonowana posiadaniem swojej Mapy, będę też mega szczęśliwa mogąc komuś podarować tę drugą! Zachęcam do udziału w konkursie zarówno zapalonych podróżników, jak i książkoholików, którzy chcieliby wykorzystać Mapę w ten sam sposób co ja. A może macie jeszcze inny pomysł? :) Jeśli tak, dajcie znać jaki :)

Regulamin konkursu z Mapą Zdrapką

1. Organizatorką konkursu jest KittyAilla, autorka bloga Biblioteczka ciekawych książek.
2. Sponsorem nagrody - Mapy Zdrapki Premium GOLD - jest PlayPrint.
3. Koszty wysyłki nagrody pokrywa Organizatorka.

4. W konkursie może wziąć udział każdy, kto:
a) ma adres korespondencyjny na terenie RP
b) obserwuje publicznie blog Biblioteczka ciekawych książek
c) udostępni banner konkursowy (blog/fanpage/Facebook/Google+)

5. Zwycięzca zostanie wybrany na zasadzie losowania.
6. Dodatkowe losy można uzyskać za:
a) polubienie fanpage Playprint oraz Biblioteczki
b) odpowiedź na zadanie konkursowe

7. Konkurs trwa od 15 lutego do 20 marca 2017 roku do godziny 23:59.
8. Wyniki zostaną ogłoszone na fanpage Biblioteczki w ciągu 7 dni od daty zakończenia konkursu. Organizatorka skontaktuje się ze zwycięzcą drogą e-mailową lub poprzez Facebooka (do wyboru w formularzu zgłoszeniowym).
9. Aby konkurs się odbył, musi wziąć w nim udział min. 6 osób.
10. Wszelkie sprawy nieregulowane powyższym regulaminem rozstrzyga organizatorka.

Formularz zgłoszenia

Obserwuję bloga jako:
Obserwuję fanpage jako: (opcjonalne)
Udostępniony baner:
Poproszę o kontakt za pomocą: (e-mail/fanpage/profil na FB/skontaktuję się sam)*
Odpowiedź na zadanie konkursowe: (opcjonalne)
Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

*W przypadku e-maila, proszę podać e-mail, w przypadku fanpage - nazwę fanpage + link, w przypadku profilu prywatnego link.

Pytanie konkursowe

JAKI KRAJ ZDRPAŁABYŚ/ZDRAPAŁBYŚ JAKO PIERWSZY I DLACZEGO?


A wy co sądzicie o Mapach? Macie taką lub chcielibyście mieć? W jakim celu? :) Zachęcam do komentowania i zgłoszeń w konkursie :)

19 komentarzy:

 1. Obserwuję bloga jako: Ewelina W/Ivka
  Obserwuję fanpage jako: Ewelina Wawrzyniak
  Udostępniony baner: https://plus.google.com/+EwelinaW/posts/FA8qPi9XBv8?hl=pl
  Poproszę o kontakt za pomocą: (e-mail pplachta.ewelina@gmail.com
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Oczywiście zdrapałabym Polskę! Z kilku względów: po 1 najwięcej autorów czytam Polskich, po drugie najczęściej podróżuję po Polsce! :-)
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwuję bloga jako: Julia Kropacz
  Obserwuję fanpage jako: Julia Kropacz (polajkowałam oba FP)
  Udostępniony baner: www.snukraina.blogspot.com
  Poproszę o kontakt za pomocą: email - snukraina.blog@gmail.com
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Polskę! Nigdy nie uważałam się za jakąś wielką patriotkę, jednak naprawdę bardzo lubię nasz kraj, spędziłam w nim 99,9% życia i z wielką chęcią zobaczyłabym, co kryje się pod nim =)
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie opisałaś tę mapę! *.* Ja niestety nie miałabym gdzie takiej zawiesić i raczej plątałaby się, ale fajnie że Tobie się spodobała :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie mam gdzie, ale te tubki serio ułatwiają przechowywanie :)

   Usuń
 4. Pierwsi szczęścia zazwyczaj nie mają, ale co mi tam! Marzę o takiej mapce zdrapce już od dawna, a jak zapomnę i się nie zgłoszę to będę na siebie zła :D
  Obserwuję bloga jako: Czytelnia Dominiki
  Obserwuję fanpage jako: Dominika K.
  Udostępniony baner: https://czytelniadominiki.blogspot.com/p/koknursy.html
  Poproszę o kontakt za pomocą maila: dominika.justyna@poczta.onet.pl
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Zawsze myślałam, że gdy będę mieć taką mapę do zdrapywania, to będzie ona przede wszystkim do celów podróżniczych- wtedy najpierw zdrapałabym Wielką Brytanię, czyli miejsce moich pomaturalnych wakacji. Natchnęłaś mnie jednak do rozważenia książkowej wersji, wtedy postawiłabym na miejsce, w którym aktualnie rozgrywa się czytana przede mnie powieść. A aktualnie jest to "Więzień nieba", więc Barcelona, więc Hiszpania.
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję bloga jako: Zaczytana
  Obserwuję fanpage jako: Natalia Tworkowska
  Udostępniony baner: https://plus.google.com/u/0/104401660355647203705/posts/hbQzzhZEg6n
  Poproszę o kontakt za pomocą: naatttkaa@wp.pl
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Ta mapa jest przecudowna! Zdrapałabym jako pierwsze Czechy, czyli kraj (poza rodzimym), który jako pierwszy odwiedziłam. Moim marzeniem jest zwiedzić więcej świata i wierzę, że to zrobię, a taka mapa byłaby najcudowniejszą pamiątką, wspomnieniem tworzonym przez wiele lat. Może swoją pasją do podróżnictwa zaraziłabym dzieci i one by tworzyły własną podróż po krajach, które ja nie zdążyłam zwiedzić?
  Zdecydowanie również przydałaby mi się na lekcję geografii, gdzie wciąż dostaje negatywne oceny za odpowiedź przy mapie. Spoglądając na nią codziennie, może w końcu bym się czegoś nauczyła i nauczycielka przestanie mnie brać za półgłupka. :)
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Eh, chomiczek. <3
  A apropo zdrapki to dzisiaj kupiłam sobie krzyżówkę i nic nie wygrałam. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Obserwuję bloga jako: Paulina Korek
  Obserwuję fanpage jako: Paulina Korek
  Udostępniony baner: https://www.facebook.com/mala.mi66/posts/1806240836067498
  Poproszę o kontakt za pomocą: (e-mail/fanpage/profil na FB/skontaktuję się sam)* - e-mail: paula1456@gmail.com
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Na początek chciałabym napisać, że od pewnego czasu marzę właśnie o takiej mapie. Dla mnie idealnie by się nadawała do pewnego wyzwania książkowego pt."W 80 książek dookoła świata", które również stanowi niesamowitą podróż wśród literatury. Dzięki takiej mapce łatwiej by mi było ogarnąć z którego kraju z danym autorem już się zapoznałam, a co jeszcze mi zostało do głębszego poznania. Odpowiadając stricte na pytanie konkursowe to jako pierwszy kraj zdrapałabym (zaraz po przeczytaniu książki autorki właśnie z tego państwa) Szwecję, ponieważ to właśnie z niej pochodzi moja ukochana autorka skandynawskich kryminałów, tj. Camilla Lackberg. Mam za sobą jej prawie wszystkie książki, przede mną jedynie "Czarownica" i z każdą książką kocham ją coraz bardziej! I dlatego właśnie z powodu tej wielkiej miłości do niej, jako pierwszy kraj zdrapałabym Szwecję :)
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy pomysł na prezent dla dziecka. Jeśli nie zapomnę to gdy będę kupować prezenty dla siostrzeńców to z chęcią taką mapę kupię ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale super są te mapy *.* Nie mam szczęścia, ale co tam, zgłoszę się do konkursu ;)
  Obserwuję bloga jako: Justina
  Obserwuję fanpage jako: Justyna Bałdyga
  Udostępniony baner: stronapierwsza.blogspot.com (zaraz wstawię)
  Poproszę o kontakt za pomocą: skontaktuję się sama
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Gdybym miała mapę, wykorzystałabym ją chyba do zaznaczania odwiedzonych krajów. Na pewno uzupełnianie ich zajęłoby mi lata, bo planuję w przyszłości dużo podróży. Jako pierwszy kraj zdrapałabym pewnie Szwecję, bo będę tam w czasie, gdy zakończy się konkurs. :D
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś kupię córce ;) myślę, że jej się spodoba!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla kogoś kto by się uczył państw i w ogóle idealne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do nauki trochę szkoda, bo to trochę kosztuje :D

   Usuń
 12. Obserwuję bloga jako: Martyna Carlli
  Obserwuję fanpage jako: Martyna C
  Udostępniony baner: https://carlli-thoughts.blogspot.com/p/konkursy.html
  Poproszę o kontakt za pomocą: e-mail - carlli@onet.pl
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Pierwszym krajem jaki bym zdrapała byłaby Polska, jak na prawdziwą polkę przystało. Moje pochodzenie i dusza patriotki to jednak nie jedyny z powodów dla którego wybrałam właśnie ten kraj. Ostatnio zaczęłam przekonywać się do polskiej literatury i zaczynam moją przygodę z poznawaniem rodzimych autorów. Mam nadzieję, że to będzie długa podróż :D

  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 13. Naprawdę fajny pomysł z tą mapką! Dla mnie byłaby to przede wszystkim motywacja do poznawania narodowości autorów, bo nigdy mi się nie chciało, a to w sumie ciekawe. I może geografię sobie podszkolę xD No i zgłaszam się oczywiście!

  Obserwuję bloga jako: Magicienne
  Obserwuję fanpage jako: Dominika U.
  Udostępniony baner: Na blogu i fanpage
  Poproszę o kontakt za pomocą: Wiesz gdzie mnie szukać :P
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Pierwsze co mi przyszło na myśl to Polska! Przede wszystkim uwielbiam polską literaturę i polskich autorów i nie rozumiem, jak ktoś nie czyta naszej rodzimej literatury, bo tak i już. No więc w ramach mojego uwielbienia Polaków, Polski i w ogóle zdrapałabym ją jako pierwszą :D
  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jejku! Twój chomik wygląda jak szczur! Fajna ta mapka, kurczę, teraz jak mam w końcu miejsce nad łóżkiem, chętnie bym sobie takie coś powiesiła!

  Obserwuję jako: Ola K.
  Obserwuje fanpage jako: Aleksandra Korniak
  Udostępniam baner: http://nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com/p/konkursy_19.html
  Proszę o kontakt za pomocą: przyjedź na urodzinowe piwo xdd a tak serio, to w każdy możliwy sposób
  Odpowiedź na pytanie: Oczywiście, że jako pierwsze zdrapałabym Włochy! To mój ulubiony kraj! Zdrapując go, myślałabym o miejscach, które już odwiedziłam i o tych, które wciąż przede mną! I przypominałabym sobie smak jedzenia, które tak pysznie tam smakuje... No i Włochy są dość duże, więc może nie zrobiłabym krzywdy mapce xd

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.