9 wrz 2018

'Moja Jane Eyre' C. Hand & B. Ashton & J. Meadows


Opis:

Może ci się wydawać, że znasz tę historię. Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka w Thornfield Hall. Tam spotyka mrocznego i tajemniczego pana Rochester.
Pomimo dużej różnicy wieku i jego nieznośnego temperamentu, zakochują się w sobie i, o zgrozo, ONA wychodzi za niego za mąż.
Ale czy to na pewno Jane Eyre?
Przygotuj się na przygodę w której nic nie jest takie, jak się wydaje: pewien dżentelmen ukrywa się bardziej niż trup w szafie. A co jeżeli we wszystko wmieszają się początkująca pisarka Charlotte Brontë i badacz zjawisk nadprzyrodzonych Alexander Blackwood?

Opinia:

Po ostatniej cięższej lekturze potrzebowałam czegoś lżejszego, a Moja Jane Eyre nadała się w tym wypadku idealnie. Jednocześnie musicie wiedzieć, że nie czytałam Dziwnych losów Jane Eyre, więc nie będę porównywała tych dwóch historii.

Powieść ta to cudowna lektura na krótką chwilę - pełna humoru, zabawnych anegdotek i cudownie wykreowanych postaci. Autorki czasem zwracają się bezpośrednio do czytelnika, zamieściły też oryginalne fragmenty dziennika Charlotte Bronte. Powieść czyta się wspaniale dzięki lekkości i cudownemu podejściu pań do tematu.
Miłość wywracała życie kobiety na drugą stronę. Bardziej niż ambicja, szacunek, rozsądek.
Opowieść pełna magii i duchów, zbiegów okoliczności i tajemnic. W oryginalnej powieści na pewno nie spotkalibyście pana Blackwooda, który czaruje swym charakterem czy Charlotte Bronte, początkującej pisarki. Historia Jane, jaką opowiadają autorki to komedia pomyłek z duchami w tle. Nikt nie jest jednak tym, kim się wydaje, przez co historia staje się jeszcze bardziej ekscytująca. Zakończenie natomiast genialnie rozwiązuje wszystkie wątki i zagadki.
Człowiek obdarzony darem kreatywności nie zawsze nad nim panuje. Z czasem okazuje się, że niektóre z jego pomysłów żyją własnym życiem i podejmują niezależne decyzje.
Bohaterowie to barwna rewia charakterów - od czternastoletnich duchów przyjaciółek przez silne i charyzmatyczne bohaterki po ujmującego i nieprzewidywalnego pana Rochestera. Gwarantuję wam, że nie da się z nimi nudzić czy ich nie polubić. Autorki skupiły się zarówno na bohaterach pierwszo- jak i dalszoplanowych. 

Podsumowując, jestem zauroczona tą książką! Zdecydowanie sięgnę też po Moją Lady Jane, ponieważ autorskie trio spisało się na medal. Powieść typowo rozrywkowa, z ciekawą tajemnicą w tle, o której nie będę co prawda długo pamiętała, ale podczas czytania bawiłam się doskonale! :)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu SQN.

10 komentarzy:

 1. Mam i na pewno niedługo przeczytam, ale zacząć chcę od zapoznania się z oryginalną Jane Eyre ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po tak lekkie i niezobowiązujące książki, też czasem warto sięgnąć. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ją niedawno i to na pewno fajna lektura dla młodzieży, która może zachęcić do sięgania po klasykę. Ale logiczne myślenie w trakcie lepiej wyłączyć, bo może zepsuć zabawę. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kusi mnie ta książka, tak samo jak ''Moja Lady Jane''. Obie chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele o niej słyszałam, może i ja się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Taaak, ja tez się świetnie bawiłam podczas czytania!😃

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio można natknąć się na tę powieść bardzo często i ja też z chęcią bym po nią sięgnęła, ale myślę, że najpierw skuszę się po oryginał. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W życiu bym nie pomyślała, że siegniesz po taką książkę, a co dopiero, że Ci się spodoba, no sorry.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam Moją Lady Jane i było to świetna książka! Bardzo mi się podobała i bardzo Ci polecam, a po Jane Eyre też muszę sięgnąć! :D

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.