30 lip 2019

'Gwiazda Wieczorna Wschodzi' B. Mull


Opis:

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony z zaklętego więzienia. Dzieci, ich dziadkowie oraz trójka specjalistów od magii muszą temu zapobiec za wszelką cenę. Przed rokiem wróżki podzieliły się z Kendrą magiczną mocą - dlatego ona także staje się celem sił zła. Czy w porę nauczy się wykorzystywać niezwykły dar? I czy jej brat uwolni się od klątwy demona, który chce go pożreć? Stawką są losy całego świata.

Opinia:

Tym razem dzieci muszą poradzić sobie same, gdy pod koniec roku szkolnego do klasy Kendry dołącza nowy uczeń, który niekoniecznie jest człowiekiem. Wydarzenia, jakie mają miejsce, zmuszają rodzeństwo, aby na wakacje udało się do dziadków, gdzie trwają poszukiwania tajemniczego artefaktu. To cudowna i pełna magii kontynuacja Baśnioboru!

W tej historii nic nie jest oczywiste, a autor uczy nas, że powinniśmy uważać, zanim obdarzymy kogoś zaufaniem. Kendra oraz Seth spędzają wakacje u dziadków, gdzie w tym samym czasie przebywa także troje uzdolnionych przyjaciół rezerwatów - Vanessa, Coulter oraz Tanu. Każde z nich przekazuje rodzeństwu inny rodzaj wiedzy, aby mogli lepiej radzić sobie w zaczarowanym świecie. Razem z nimi odkrywamy kolejne tajemnice oraz zasady rządzące światem.

Cierpliwość naśladuje nieskończoność, a z nieskończonością nie da się wygrać pojedynku na spojrzenia. Nieważne, jak długo wytrwasz, ona dopiero się rozkręca.
Autor skupia się głównie na kreacji Kendry oraz Setha, którzy dorastają i lepiej poznają Baśniobór. Muszą również sami zacząć podejmować pewne decyzje oraz współpracować. Postaci drugoplanowe nie są zaniedbane, ale również nie zostały wykreowane tak dobrze, jak rodzeństwo. Trzeba jednak pamiętać, że to powieść dla dzieci, więc to dzieci są najbardziej rozwiniętymi postaciami.


Baśniobór wciągnie was w magiczny, zaczarowany świat, gdzie ścierają się dwie siły - Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej oraz zwolennicy rezerwatów. Razem z Kendrą i Sethem poznacie nowe zasady oraz tajemnice, przeżyjecie niezwykłe przygody oraz odczujecie ból zdrady. Nie mogę się już doczekać, aż poznam dalszy ciąg historii! 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Wilga.

10 komentarzy:

 1. Niestety mnie nie wciągnęło ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodź fantastyka nie jest moim gatunkiem, to zawsze lubią czytać, kiedy piszesz o książkach z tego gatunku w tak ak entuzjastyczny sposób. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nie dla mnie :c
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo czytałam o tej serii i jestem jej bardzo ciekawa. Ten magiczny świat kusi. :D

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.