19 gru 2014

'Kiedy nadciąga ciemność' A. Ivy


Opis:
Część pierwsza serii Strażnicy Wieczności - ekscytujące, przesycone zmysłowością powieści wypełnione mroczną atmosferą, rozjaśnioną przebłyskami humoru - powiewem zdrowego rozsądku w świecie, który w oczach bohaterek pogrążył się w szaleństwie nie z tej ziemi.W świecie, gdzie śmierć może spotkać nawet nieśmiertelnych, tylko namiętność jest wieczna…
Są potężni i wieczni, i spragnieni smaku krwi. Lecz przeznaczeniem każdego z nich jest strzec niezwykłej śmiertelniczki. W jej obronie Strażnik Wieczności nie zawaha się przed niczym. I nie ulęknie się niczego - poza miłością…
Ten dzień zaczął się dla Abby źle, a skończył - zupełnie niezwykle. Była świadkiem morderstwa, cudem uniknęła śmierci, doświadczyła zdumiewającej wizji, a teraz znalazła się na łasce i niełasce fascynującego Dantego - który równocześnie pociąga ją i przeraża. Wkrótce Abby odkryje, że zostali związani mrocznym przeznaczeniem. Że Dante, kilkusetletni wampir, chroni ją przed niebezpieczeństwem nadciągającym z samej otchłani piekieł. Lecz czy ten nieziemski obrońca zdoła ocalić ją przed nim samym?


Opinia:
Książkę "ukradłam" od Rozen... i szczerze mówiąc, nie sadziłam, że tak mnie wciągnie!
Dante - największy plus tej książki (no dobra, mam czasem tendencję do zauroczenia się w książkowych bohaterach, np. James Potter <3). Uroczy, pociągający, zboczony... Tylko włosy mógłby ściąć.

No okay, przejdźmy do recenzji jako takiej xD

Więc tak - fabuła dość ciekawa. Zagadki - kocham zagadki. Do tego mroczny świat bestii, który ożywa nocą. Fakt, na rynku jest wiele podobnych romansideł fantastycznych (dobra, nie wiem, jak to inaczej nazwać, ale wiecie, o co kaman). Niektórych nawet nie ruszę, ale styl A. Ivy mnie wciągnął.
Uwaga - erotyk. I to jaki! Całą noc nie wychodzić z jaskini, mmm <3 Choć opisy nie są zbyt wyrafinowane, raczej skąpe, ale cudownie wzbogacają fabułę.
Ciekawa jestem drugiej części. W tej pokonaliśmy kilka złych stworków (no dobra, nie takie kilka, ale przekonacie się o tym sami), kilka wiedźm, które nie opowiadały się po żadnej stronie poza swoją i odkryliśmy gorący romans między Strażnikiem Dante i nowym Feniksem Abby... Książka była świetna - zastanawiam się jednak nad drugą częścią tej książki.

A Wy czytaliście drugą część? ^^ Jakieś opinie? :P

2 komentarze:

  1. Heej! Jak się cieszę, że wróciłaś! :) I to jeszcze z recenzjami :D Z pewnością będę tu często zaglądać.
    Co do książki, to raczej nie dla mnie - nie gustuję w tych "romansidłach fantastycznych" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. O książce nie słyszałam ale opis nie zaciekawił mnie, więc jej nie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.