20 gru 2014

'Ulica strachu' R. L. Stine

Książki w serii (które przeczytałam):

 • Złamane serca
 • Wyzwanie
 • Idealna dziewczyna
 • Tajemnicze wyznanie

Złamane serca

Opis:
Cały czas miała przed oczami przykre obrazy wydarzeń ostatniego tygodnia. Martwy Muggy. Ciemna plama krwi. Chichot Rachel. Okropne walentynki...
Opinia:
Wszystkie książki czytałam kilka lat temu. Najlepiej pamiętam Wyzwanie oraz Idealna dziewczyna. Ta pozycja była pierwszą z tej serii, którą przeczytałam. Cóż, ciekawa fabuła, cały czas trzymała w napięciu. Ale wcale nie straszne.
Dziewczyna dostaje pogróżki, przyznam, że zaskoczyło mnie zakończenie - osoba sprawcy zwłaszcza.

Wyzwanie

Opis:
Nie mogłam znaleźć opisu. Z tego co pamiętam: książka opowiada o dziewczynie, która zakochała się w chłopaku z elity. Elita bardzo nie lubi pewnego nauczyciela. Chcą się go pozbyć. Chłopak chce wykorzystać w tym celu zakochaną w nim dziewczynę.
Opinia:
Również nic strasznego, nie rozumiem tytułu serii - Ulica strachu.  Myślałam, że będzie ciekawsza, chociaż i tak była niezła.
Najprawdziwsze w tej książce było to, że elita (bogacze)  zawsze mają najlepiej i zawsze im się upiecze. Zwłaszcza młodzież czuje się bezkarnie, jeśli ich rodzice mają kasę i nie potrafią się sprzeciwić dzieciom.
Dobra rada: zawsze noście przy sobie dyktafon :) Zrozumiecie, gdy przeczytacie.

Idealna dziewczyna

Opis:
Bohaterem książki jest uczeń liceum Shadyside - Brendy. Pewnej zimy, zjeżdżając na sankach ze swoją dziewczyną Sharon z niebezpiecznie stromej góry, staje się świadkiem jej śmierci. Rok później spotyka w pizzerii nieznajomą dziewczynę, w której zakochuje się bez pamięci. Jednak już od pierwszej randki z Roshą chłopak staje się ofiarą serii nieszczęśliwych wypadków. Czy nowo poznana dziewczyna ma z tym związek? W dodatku Brandy dostaje anonimowe telefony i jest śledzony przez tajemniczą osobę. Czy obie nieznajome mają ze sobą coś wspólnego?
Opinia:
Książka była dość przewidywalna. Choć pomysł ciekawy, oryginalny. Rosha była aż zbyt idealna. Poza tym autor pobawił się przekształcaniem imion i nazwisk (nie pamiętam, jak to się nazywa, ale wiem, że jest to dość często wykorzystywany trick przy tworzeniu pseudonimów - np. w Magiczny Krąg (trylogii Bray) też się to pojawiło.

Tajemnicze wyznanie

Opis:
Słuchając zwierzeń przyjaciół można dowiedzieć się rzeczy, o których chciałoby się natychmiast zapomnieć. Czy Julia powinna dochować powierzonej jej tajemnicy? Czy zdoła powstrzymać mordercę przed kolejną zbrodnią? Co tym razem stało się na ulicy Strachu?
Opinia:
Przyznam, że z tej książki pamiętam najmniej. Jakieś zabójstwa, przyjaźń wystawiona na próbę... Niezbyt wciągająca, przyznam, że oczekiwałam więcej. Wspominam o tej książce tylko przy okazji pozostałych.

2 komentarze:

 1. Nigdy nie słyszałam o tej serii. Z tego co piszesz wnioskuję, że raczej nie są warte wielkiej uwagi, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są to raczej kiepskie horrory. Osobiście mogę polecić jedynie 'Złamane serca'

   Usuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.