14 paź 2016

Konkurs z Clovisem i SQN - wyniki :)


Moje niezależne jury spięło się i oceniło prace bardzo szybko, wiedząc, że niecierpliwie wyczekujecie wyników :) W jego skład wchodzili: Misio, Rozen i Krokiet. Prace oceniałam również ja, bo wkleiłam je do pliku w kolejności losowej, nie patrząc na nicki piszących, aby pozostać obiektywną :) Łącznie można było uzbierać 20 punktów. Praca, która wygrała, zgarnęła ich 18! A kto jest zwycięzcą? :)


Jej praca cieszyła się największą sympatią jury, a ja pozwolę ją sobie tutaj opublikować :) Zwyciężczyni została poinformowana na blogu i czekam 5 dni na mejla z adresem :) Gratuluję!

Praca konkursowa:

Formalnie, rodzina to osoby spokrewnione ze mną w jakiś sposób. Lecz, jak jest naprawdę? Wszystko zależy o co dokładnie pytasz. Według mnie, rodzina to nie więzy krwi - a ludzie dla których coś znaczę. Co mi przyjdzie z ciotki, którą widziałam dwa razy w życiu - a pewnie nawet nie rozmawiałyśmy? Ciotka wysyła nam kartki na święta - robi to z zasady, bo tak dobrze wygląda. Ja jednak bardziej bym się ucieszyła z jej wizyty u nas - niż skrawka papieru. Co mi przyjdzie ze starej babki, która podobno powinna mnie kochać i cieszyć się z moich wizyt - skoro otwarcie pokazuje mi, że mnie nie trawi. Nie uważam takich osób za rodzinę, nie zasługują na to. Moją rodziną są ludzie, którzy pamiętają o mnie zawsze - oraz ja pamiętam o nich. Kiedy to ja mam wysłać kartki na święta, to zamiast napisać do ów ciotki lub babki - adresuję kartki do przyjaciółki, przyjaciela - którzy nie będą mięli wątpliwości czy znają kogoś o takim imieniu jak moje. Rodzina to ludzie którzy wiedzą co lubię jeść, co czytam, jak się czuję i co u mnie. Rozumiemy się bez słów. Chyba nie muszę wspominać, że członków takiej prawdziwej rodziny mamy o wiele mniej, niż tej formalnej. Więc nie traćmy czasu na świetne odgrywanie swojej roli - bądźmy sobą, a sobą możemy być tylko w pobliżu prawdziwych przyjaciół, prawdziwej rodziny. :)

11 komentarzy:

 1. Rzeczywiście cudownie napisanie!! ^_^ ^_^ ^_^ Zasługuje na wygraną ^_^ ^_^ ^_^

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję!
  Dawno mnie u Ciebie nie było kochana, za co bardzo przepraszam.
  Śliczny szablon masz kochana, kocham fiolet! <3
  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądra praca, gratuluję wygranej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż mogę rzec, gratulacje :D Mi się zaś poszczęściło dziś na innym blogu ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. OJEJ! Dziękuję serdecznie! Szczerzę się do ekranu jak jakaś wariatka! ;D
  I dziękuję również za miłe słowa w komentarzach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje Amelcia!! Świetna odpowiedź :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno tu nie byłam, fiolet poważne zmiany :D zawsze było tak ciemno.
  Śliczny szablon. :D
  Gratulacje, wspaniała praca.
  Buzziaki :*

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.