15 cze 2017

WAKACYJNE WYCZYTYWANIE 2017 :)


Hejo ;) Pamiętacie zeszłoroczne Wakacyjne wyczytywanie? :) W tym roku również postanowiłyśmy je zorganizować! :)

Jeśli nie słyszeliście lub nie braliście udziału w akcji w zeszłym roku, spiszę z wyjaśnieniami :)

Otóż większość książkoholików ma jeden zasadniczy problem - zalegające na półkach książki. Masa książek! Przepełniona pamięć telefonu/czytnika/tabletu e-bookami! Horror. I jak tu z czystym sumieniem kupić nową książkę?! Najlepszy sposób to wyczytać zalegające stosy! Tutaj wkraczamy my, czyli ja i Ola, organizując Wakacyjne wyczytywanie! :)

Czy masz w swoim domu lub/i na swoim czytniku/tablecie/komputerze min. 16 pozycji, które już od dłuższego czasu powinny być przeczytane, ale non stop znajdujesz coś nowego? Chciałbyś/-abyś mieć czyste sumienie? Weź zatem udział w Wakacyjnym wyczytywaniu! :)

Przez dwa miesiące postaraj się wyczytać min. 16 pozycji, które powinieneś/-naś zgłosić do 30 czerwca na naszego mejla <w regulaminie>. Jeśli prowadzisz blog, będzie nam miło, jeśli wspomnisz o naszej akcji, najlepiej chwaląc się stosem :) W przypadku, gdy do wyczytania masz e-booki, a nie potrafisz stworzyć kolażu - wyślij okładki, a my sobie poradzimy :)

Książek nie musi być aby 16. To minimum. Polecam wybrać ich więcej, ponieważ masz też wtedy większy wybór :) Jeśli posiadasz same e-booki to też nie problem! :) REGULAMIN

1. Akcja ma na celu uporanie się z zalegającymi na półkach i czytnikach książkami i e-bookami, aby bez poczucia winy móc kupować nowe. 

2. Akcja trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku. 

3. Uczestnicy akcji układają stos książek liczący minimum 16 pozycji z własnych zasobów. 

4. Zgłoszenia przyjmujemy w komentarzach pod postem informującym o akcji na blogach nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com i biblioteczkaciekawychksiazek.blogspot.com. Warunkiem udziału jest wysłanie do organizatorek maila ze zgłoszeniem. 

5. Uczestnicy wysyłają zdjęcie stosu oraz/lub kolaż z okładkami ebooków wraz ze zgłoszeniem na adres e-mail: wakacyjnewyczytywanie@onet.pl, w temacie wpisując: Wakacyjne wyczytywanie: stos (nick) do 30 czerwca 2017 roku.

6. Uczestnicy, po przeczytaniu książek, umieszczają ich recenzje na swoim blogu bądź na serwisie Lubimy Czytać. 

7. W dniu 7 września na blogach nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com i biblioteczkaciekawychksiazek.blogspot.com pojawi się podsumowanie akcji. 

8. Do dnia 1 września uczestnicy wysyłają na maile organizatorek linki do recenzji książek, które przeczytali, w temacie wiadomości wpisując: Wakacyjne wyczytywanie (nick)

9. Jeśli uczestnicy robią podsumowania miesiąca, uwzględniają w nim liczbę przeczytanych książek w ramach akcji "Wakacyjne wyczytywanie".

16 komentarzy:

 1. Ciekawa inicjatywa, ale osobiście mało książek zalega mi na półkach/czytniku i raczej nie będę targała ich na wyjazdy (tych na półkach). :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zawsze możesz targać te na czytniku :) gdybyś jeszcze miała ochotę się zgłosić, zapraszam :)

   Usuń
 2. Mój czytnik chce żebym się zgłosiła.:D (40 książek na czytniku i 90 na komputerze)
  Czy jeżeli nie mam cierpliwości do zrobienia kolażu to mogę wysłać same okładki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie podołałabym, bo mi się zmieniają chęci na daną książkę w trakcie... Nigdy nie czytam tego, co zaplanuje sobie wcześniej... Muszę mieć ochotę na daną książkę właśnie :) Dlatego często moje plany czytelnicze zmieniają się diametralnie. Innym życzę jednak powodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ja też tak mam, dlatego mam nieprzeczytane książki m.in. :P

   Usuń
 4. Ja w sumie nie mam aż tyle książek nieprzeczytanych na półce, a e-booków w sumie by się może znalazło, ale jest tam wiele książek, których jakoś nie chce mi się czytać... Po za tym w wakacje dużo wyjeżdżam i raczej lepiej się czyta papierową książkę na plaży na leżaku, niż e-booki :P Ale życzę wszystkim powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam właśnie więcej będę jeździć pociągiem :P
   Może w przyszłym roku się skusisz :)

   Usuń
 5. Nie wiem czy dla mnie ma to sens jak cały lipiec zamierzam czytać tyle co konieczne, że tak to ujmę . Ale powiem tak że udział może wezmę, jak rok temu ile przeczytam to przeczytam dla siebie nie dla rankingu :*

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja się zgłaszam! :> Znalazłam ponad 20 książek, ale w wyzwaniu bierze udział właśnie dwudziestka. :p Tak to jest, jak się ciągle kupuje/dostaje nowe egzemplarze, a ciągle korzysta się z biblioteki. Wysyłam fotkę i spis tytułów na maila! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmmm, może by się znalazło to 16 książek. Dobra, NA PEWNO by się znalazło. Przy czym muszę rozważyć, czy się w to zaangażować, obawiam się, że mogłoby mi nie wyjść + publikowanie recenzji każdej książki mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam ci już na pw, że to może być i 5 zdań na LC :)

   Usuń
 8. Szkoda, że dopiero teraz przeczytałam o akcji, bo na pewno znalazłoby się ze 20 książek, które od dawna czekają na przeczytanie :(

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.