16 cze 2019

'Gniew Króla Smoków' B. Mull


Opis:

Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru – bestsellerowej serii Brandona Mulla. Pasjonująca przygoda pary nastolatków – Kendry i Setha trwa dalej. Siedem smoczych sanktuariów upada, czy Gadzia Opoka będzie następna?

Opinia:

Jest to ścisła kontynuacja Smoczej Straży i zaczynam nawet zauważać pewną tendencję autora - na samym końcu funduje nam zwrot akcji o 180 stopni i zostawia, takich łaknących więcej, aż do kolejnego tomu. Mam nadzieję, że tom trzeci nie skończy się tak samo, ponieważ to nieco irytujące - jeśli ktoś jest ciekawy, musi czekać.

Poza tym zdecydowanie podobała mi się powieść - akcja, niekonwencjonalne pomysły dwójki głównych bohaterów oraz wykreowany świat magiczny. Dużym plusem książki jest także dość mocno widoczna relacja brat-siostra. Konkurs odbywający się pod koniec był według mnie oryginalnym pomysłem, nie spotkałam się jeszcze z takim. 

Gada tyle, jakby słowa były na wyprzedaży, która zaraz się kończy.
Kendra i Seth jako dzieci zostają postawieni w sytuacji, w której nie dałby sobie rady niejeden dorosły. Starsi czytelnicy mogą się nieco irytować, ponieważ większość sytuacji kończy się happy endem, ale nie zapominajmy, że to powieść dla dzieci i jako taka jest poprowadzona idealnie. Pojawiają się brutalniejsze moment, bohaterów nie chroni żadna złota klatka, niektórych spotyka śmierć. Jednak czy w Harrym Potterze Śmierciożercy nie byli mordercami, a Bazyliszek nie paraliżował swym spojrzeniem?


Smocza Straż to seria młodzieżowa, z mocniejszymi momentami i dużą ilością magii. Jednocześnie autor pokazuje, że dzieci potrafią sobie poradzić także bez niej. Pełna akcji, humoru oraz istot z baśni zachęca, aby poznawać dalej genialnie wykreowane uniwersum.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Wilga.

14 komentarzy:

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.