19 lis 2019

'Ogień i lód' S. Hale

Przez najbliższy czas będę musiała przeżyć bez metryczek, dodam je, gdy tylko problemy techniczne zostaną zażegnane (niestety, mój komputer umarł na amen). Ale dzisiaj powinien przyjść nowy :)

I to akurat w momencie, gdy nałogowo wyczytuję Spirit Animals! Najlepsza recenzja dla tej serii? W jeden dzień przeczytałam dwa tomy, jeden po drugim!

Dotychczasowe spotkania z Wielkimi Bestiami nie były aż tak niebezpieczne jak to, które ma miejsce w tym tomie. Zdobywcy nie przebierają w środkach i odnosimy wrażenie, że non stop jesteśmy śledzeni. Czy mają aż tak dobrego jasnowidza? A może wśród podróżujących jest zdrajca? Przyznam, że gdyby w tej drużynie trafił się donosiciel, rozpadłoby się moje serce - autorzy przez te 4 tony wykreowali piękna przyjaźń oraz drużynę, która wspiera się na każdym kroku i pomimo sprzeczek. Widać to bardzo wyraźnie wśród śnieżnej krainy, gdzie poszukują Suki. 

Każde z czworga bohaterów zmaga się z własnymi problemami i demonami, ale tym razem to Rollon musi zadecydować. Targają nim rozmaite rozterki, a jednocześnie zaczyna wiele rzeczy dostrzegać. Mam wrażenie, że w każdym tomie poznajemy niego towarzysza podczas wyprawy i że to w jakiś sposób utożsamia z powieścią konkretnych autorów. Maya to wyjątkowa postać, bardzo delikatna i złożona, chociaż nie aż tak dobrze rozwinięta, jak inne. 

Cóż więcej mogę napisać? Jestem zachwycona tą serią i muszę pisać po każdym tomie recenzję, ponieważ tworzą one historię tak spójnie, że mogłabym potem się pogubić, co było w którym. Polecam od razu zaopatrzyć się w kilka tomów, najlepiej wszystkie!

12 komentarzy:

 1. Bardzo miło czytać, że seria tak mocno Cię zachwyciła. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest genialna, zresztą już całą przeczytałam :D

   Usuń
 2. Jeszcze nie spotkałam się z tymi bestiami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba się zaopatrzyć, aby się nie pogubic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, choć jeśli chodzi o kolejność, to nr tomów są na grzbietach :D

   Usuń
 4. Z przyjemnością polecę tą serię koleżance :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przyjrzę się bliżej tej serii. Ciekawa jestem czy mnie też tak wciągnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę poznać tę serię koniecznie, zwłaszcza jeśli Ty tak polecasz 😮 Ogromnie mnie zaciekawiłaś 😀😍

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.