8 lip 2015

Niezwykłe LBA by Kylie Raven

Na początek - małe info: 
Z racji, że Refleksje czytelnicze spodobały Wam się - stworzyłam zakładkę, w której możecie zadawać mi pytania, na które będę odpowiadała - więcej w zakładce ^^
_______________

Za nominację do tego niezwykłego LBA dziękuję Kylie Raven ☻ Naprawdę świetny pomysł!

1. Ktoś z bliskich Ci osób jest śmiertelnie chory/a, a Ty dostajesz propozycję otrzymania remedium, pod warunkiem wygrania pewnego trudnego wyścigu. Czy podjęłabyś/podjąłbyś próbę, wiedząc, że może kosztować Cię to życie?

Wzięłabym udział w wyścigu. Mam tylko nadzieję, że nie samochodowym, bo byłaby to porażka....

2. Ty i Twój brat jesteście ostatnimi potomkami pewnej dynastii. Pewnego dnia dowiadujesz się, że Twój brat jest śmiertelnie chory na trąd. Jak postąpiłabyś wobec niego, wiedząc, że jest to choroba bardzo zaraźliwa i nieuleczalna?

Zawsze są sposoby, aby zabezpieczyć się jakoś przed zaraźliwą chorobą. Na przykład ubrać się w kombinezon ochronny od góry do dołu... Przecież nie zostawiłabym go tylko dlatego, że jest chory! W rodzinie najważniejsze jest wsparcie bliskich osób.

3. Twoja matka przez całe dzieciństwo trzymała Cię w domu, w ukryciu, nie pozwalając bawić się z innymi dziećmi. Po jej śmierci dowiadujesz się, że miała paranormalne zdolności, które przekazała Tobie. Co o niej myślisz?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo to zależy od okoliczności w jakich bym się o tym dowiedziała itp. Sądzę jednak, że uważałabym ją za bojaźliwą, ale kochającą matkę i i tak miała jej za złe to trzymanie mnie w odosobnieniu. Bo niby dlaczego tak postąpiła?

4. Zakochujesz się ze wzajemnością w jakimś chłopaku w wyniku zbiegu okoliczności jednak okazuje się, że to Twój nieznany brat. Co robisz?

Ej, jeśli nikt mnie o tym nie uprzedził - to mam to gdzieś. Nadal z nim romansuję, flirtuję, a nawet się całuję. Co z tego, że to mój brat? Ja nigdy nie znałam go jako brata i nasze więzy pokrewieństwa mało mnie interesują w tej chwili.

5. Wyobraź sobie, że mieszkasz w miasteczku, zdominowanym przez mafię. Twój chłopak naraża się jej członkom i z powodu ostrożności rodziny musisz wyjechać. Czy będziesz kontaktować się ze swoją sympatią? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Tak, będę, jeśli ten związek był czymś poważnym. Ba! namówię go, żeby gdzieś ze mną wyjechał incognito, żeby mafia go nie dorwała.

6. Jesteś Napoleonem Bonaparte i po bitwie pod Lipskiem zostałaś zesłana na wyspę Elbę. Czy odpuścisz sobie, próbując nie słyszeć złych słów na swój temat, czy postanawiasz wrócić, by zemścić się na swoich wrogach?

Wybieram zemstę - co mi przyjdzie po bezczynnym siedzeniu? Przecież nie popełnię samobójstwa! Chociaż... ta zemsta chyba może być uznana za próbę samobójczą.

7. Wyobraź sobie, że jesteś Arwen i musisz wybrać między krótkim, ludzkim życiem z ukochanym i nieśmiertelnością bez niego (uwaga: wybierając pierwszą opcję, zgadzasz się, by nigdy nie zobaczyć rodziny). Uzasadnij swój wybór.

Tak, już sobie przypomniałam, kim jest Arwena! I wybrałabym krótkie ludzkie życie, bo nieśmiertelność jest taka nudna... Ileż można żyć?

8. Mieszkasz w Warszawie i jest II Wojna Światowa, a ktoś proponuje Ci wstąpienie do Armii Krajowej. Czy decydujesz się na to, mając świadomość, że w razie złapania, czeka się więzienie na Pawiaku, pokój przesłuchań w siedzibie Gestapo oraz – być może – śmierć w akcji. Jaka jest Twoja decyzja?

Przystępuję! I tak, i tak mogę zginąć, a jeśli w jakiś sposób mam się przysłużyć uratowaniu rodziny (kończąc wojnę), to zdecydowanie wybieram to wyjście.

9. Rodzice chcą Cię wydać za księcia mającego bardzo złą opinię, mającego zostać w przyszłości władcą jednego z największych państw świata. Czy zgadasz się na ich wybór? Odpowiedź uzasadnij.

Zła opinia to znaczy? W sumie, męża zawsze można otruć, kiedy już zostanie królem i da mi syna, który zasiądzie na tronie wychowany przeze mnie. Więc tak, zgadzam się i zostaję intrygantką.

10. Kiedy Twój mąż wraca z wyprawy wojennej oświadcza Ci, że spotkał osoby, które przepowiedziały mu piękną przyszłość – zostanie królem, a Ty królową. Król, którego jesteście poddanymi, żyje jeszcze i ma się bardzo dobrze. Czy popychasz męża do zbrodni, widząc, jak bardzo pragnie władzy, czy radzisz mu czekać?

Nie, nie popycham. W Makbecie nie skończyło się to zbyt dobrze. Ponadto mnie wcale nie kręci władza nawet, patrząc na moją odpowiedź na poprzednie pytanie. Tam po prostu życie na zamku oznacza nieco lepszą przyszłość, ale wymaga intryg. Tutaj wolałabym zwykłe spokojne życie. Więc wybijam mężowi głupoty z głowy.

11. Żyjesz w tunelach metra, który od kilkudziesięciu lat jest jedyną ostoją ludzkości – świat uległ zagładzie w wyniku wojny atomowej, na powierzchni jest zbyt niebezpiecznie; żyją tam tylko mutanty. Pewnego razu niezwykle ważną rzeczą jest dotarcie na drugi koniec metra, by przekazać bardzo ważną wiadomość, od której zależą losy ludzkości tam ukrytej. Czy odważysz się na wyprawę, wiedząc, że po drodze spotkasz komunistów, nazistów, mutanty i wiele innych zagrożeń, o których nie masz pojęcia?

Hm, czyżby Metro 2034? No, ale ja wybrałabym się na tą misję - chyba mam skłonności samobójcze - ponieważ gdybym nie przeżyła, cóż, to już nie byłby mój problem, a gdyby mi się udało, uratowałabym innych.

Bardzo spodobał mi się pomysł takiego LBA, Więc również postanowiłam wymyślić 11 pytań, ale nominować tylko 3 osoby. Tak więc najpierw nominowani:

Iza Reads, megi94, Cynka

Mam nadzieję, że zrobicie TAG i miłej zabawy ☻ Ewentualnie, jeśli ktoś również ma ochotę odpowiedzieć na pytania - zapraszam (również Kylie, która mnie nominowała, bo wiem, że spodobał ci się ten sposób prowadzenia LBA) ☻

1. Przeprowadzasz się do innego miasta, gdzie poznajesz chłopaka i powoli się w sobie zakochujecie - on interesuje się nauką i dba o ciebie. Pewnego dnia spotykasz Tamaniego, który mówi ci, że jesteś wróżką, on zna cię od dziecka i chce, żebyś wróciła do swojej ojczyzny - do Avalonu. Co wybierzesz - ziemską miłość i ukrywanie faktu, że jesteś wróżką (co roku jesienią z pleców wyrasta ci wielki kwiat, dość ciężko go ukryć) czy podążysz za Tamanim?

2. Do jakiej frakcji dołączasz w dniu wyboru: Altruizm (myślenie o innych), Nieustraszoność (najważniejsza jest odwaga, która często podchodzi pod brawurę), Erudycja (skupianie się na nauce) czy Serdeczności (nie akceptowanie agresji, nie można kłamać)? Uzasadnij swój wybór.

3. Pewnego dnia dowiadujesz się, że masz brata bliźniaka, z którym zostaliście rozdzieleni zaraz po porodzie oraz, że ma on kłopoty - czy starasz się go odszukać i pomóc mu?

4. Trafiasz do Dogewy, królestwa wampirów, w której grasuje potwór zabijający jej mieszkańców. Rada Starszych każe ci jednak wyjechać, ponieważ, gdyby stała ci się krzywda - rozpęta to wojnę między rasami. Decydujesz się zostać i złapać potwora czy odjeżdżasz?

5. Twoja starsza siostra nakryła cię, jak ćwiczysz z synem chłopa szermierkę, co nie przystoi tak dobrze urodzonej pannie, jak ty. Ponadto jej towarzysz zaczyna atakować chłopca, który się z tobą bawił. Co robisz?

6. Osoba, którą kochałeś zostaje zamordowana na twoich oczach. Ty cudem ocalałeś i wiesz, że morderca to niebezpieczny typ. Czy mimo to szukasz zemsty?

7. Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie! Gollum wyzwał cię na turniej zagadek. Jeśli przegrasz - Smeagol cię zje. Możesz spróbować uciec, ale to nie jest zbyt pewna opcja. Co robisz - uciekasz czy podejmujesz wyzwanie?

8. Masz możliwość przedostania się do Międzyświata (możesz tam za pomocą myśli i słów stworzyć wszystko, co tylko chcesz). Twoje przyjaciółki zachęcają cię do tego, ale tajemniczy nieznajomy ostrzega cię, że w ten sposób odnajdzie cię Kirke. Potem nieznajomy znika nie zostawiając ci większej ilości informacji. Co robisz?

9. Po ucieczce spod tyranii złej dyrektorki, która więzi swoje uczennice w lochach za nieposłuszeństwo, trafiasz do wioski, gdzie pewna rodzina utrzymuje, że cię zna. Ty nie pamiętasz natomiast nic, co działo się przed twoim rozpoczęciem nauki w szkole. Ponadto wiesz, że dyrektorka będzie cię ścigać. Jak się zachowujesz?

10. Spałaś na starej budowie w ramach survivalowych wakacji. Kiedy wstajesz, w zaparkowanym nieopodal maluchu kręcą film dla dorosłych. Chcesz niezauważona odejść, ale wtedy scena się kończy, główna aktorka zauważa cię i zaprasza na ognisko. Jak reagujesz?

11. Znajdujesz skrzynię skarbów, ale powiadają, że ten, kto ją otworzy - zostanie przeklęty. Nikt nie potrafi ci jednak tego udowodnić niczym innym niż czczą paplaniną. Co robisz?

12 komentarzy:

 1. Dziękuję za odpowiedzi :) Zostałaś nominowana przeze mnie do TAGu: http://zakurzone-stronice.blogspot.com/2015/07/summer-reader-book-tag.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Potężne, ciekawe pytania :D Bardzo nietypowe jak na LBA :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe pytania. Takie nietypowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ciekawe pytania! Z takim zainteresowaniem jeszcze LBA nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za nominację.
  Matko, tak ciężkich pytań jeszcze nie widziałam, ale odpowiem, jak tylko znajdę chwilę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na pytania. Są bardzo ciekawe i całkiem rzadko spotykane ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy i oryginalny pomysł na LBA. Trzeba chwilę się nad nimi zastanowić ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. "(...)męża zawsze można otruć(...)"
  hahahahaha XDD
  Ciekawe odpowiedzi pytania. :D Podoba mi się to LBA. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zostałaś nominowana do LBA: http://isareadsbooks.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award-2-3_9.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta odmiana LBA :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ooo! Ciekawy TAG i bardzo interesujące odpowiedzi! ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się ta wersja LBA. :)

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.