22 sty 2020

PATRONAT PREMIEROWO: 'Kropla Nadziei' O. TybulewiczOpis:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.

Opinia:

Kropla Nadziei to kontynuacja mojego pierwszego patronatu - Kropli Życia, z którym organizowałam także Book Tour. Bardzo dziękuję Oliwii, że gdy przyszło do premiery tomu drugiego, także o mnie pomyślała i oto dziś przedstawiam wam drugi patronat Biblioteczki, dostępny do kupna na razie >tutaj<, ale już niedługo także w innych księgarniach i na Legimi! :)

Życie Wioletty to rollercoaster zdarzeń. Nieoczekiwane zlecenie od Hrabiny oraz nowy chwilowy lokator bardzo komplikują pewne sprawy, ale przecież kto jak kto - Wiola się nie podda! Bardzo podobał mi się nieco baśniowy element tej całej historii. Ponadto Tami także przysparza naszej bohaterce pewnych trosk, ale przyjaźń ma przecież swoje prawa.
Ech, słuchanie jego relacji przypomina czytanie kryminału, z którego ktoś wyrwał ostatni rozdział, bo i jedno, i drugie kończy się w najciekawszym momencie.
Tym, co uwielbiam w powieściach Oliwii, bezsprzecznie jest humor - zarówno sytuacyjny, jak i w dialogach bohaterów. Sama postać Wioletty emanuje pozytywną energią i po prostu nie sposób jej nie polubić. Dodatkowo zadziwia mnie jej kreatywność w rozwiązywaniu problemów - przygotujcie się na masę niebanalnych pomysłów!

Ponownie w fabule bardzo ważną rolę odgrywa Luna - jako miejsce, gdzie stykają się dwa światy. I to tutaj dowiadujemy się wiele o innych rasach, ich przyzwyczajeniach czy zdolnościach. Każda z nich ma także swoje upodobania kulinarne , co według mnie jest bardzo ciekawym urozmaiceniem tej powieści. Ktoś ma może ochotę na kandyzowanego motyla? ;)
[...] okradzenie złodzieja to nie kradzież. To jak zasada, że  dwa minusy dają plus.
Oliwia potrafi także złamać czytelnikowi serce - a to za sprawą wątku miłosnego, który nadal pozostaje na marginesie, bo chociaż ważny dla fabuły, nie przyćmiewa jej głównych wątków. Poza tym Artur zupełnie wyrósł ze swojej mniej pewnej wersji, więc gdyby zjawił się na moim progu z kwiatami... W sprawę miesza się również kuzynka Wioletty, nieznośna Sabina, którą mieliśmy okazję poznać już w poprzednim tomie. Zdecydowane urozmaicenie akcji i w pewien sposób przypomnienie, że karma wraca - zwłaszcza, gdy grzebie się w czyichś kosmetykach bez pytania.

Oliwia wykreowała bardzo urozmaicony świat, w którym przeplata się zwyczajność oraz magia (i dużo, dużo bardzo dobrego humoru!). Pierwszy tom, gdy wędrował w Book Tour zbierał bardzo dobre opinie. Drugi tom pod każdym względem nie ustępuje mu nawet na krok! A z Oliwią szykujemy dla was niespodziankę, więc bądźcie czujni, ponieważ cykl Kropla Życia to idealne powieści na swobodny, pełen dobrej lektury wieczór! :)

17 komentarzy:

 1. Jestem Ciekawa, bo pierwszy tom mi się podobał :) będzie book Tour z tą częścią? ��
  Buziaki,
  Justi (coraciemnosci.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Polecam zdecydowanie, tylko zacznij od pierwszego tomu :)

   Usuń
 3. Gratuluję patronatu niestety nie moja bajka.
  https://wedrowniczeczytadelko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, choć szkoda, bo to naprawdę super książki :)

   Usuń
 4. Serdecznie gratuluję patronatu :) Książka niekoniecznie w moim stylu, ale polecę ją osobie, która w takich klimatach gustuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam pierwszego tomu, ale brzmi to całkiem ciekawie - jako coś lekkiego i raczej zabawnego, wiec może, może kiedyś nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo będzie okazja do wygrania obydwu tomów :)

   Usuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.