10 sty 2020

'Serce Ziemi' S. Prineas


Opis:

Conor, Abeke, Meilin i Rollan, czwórka przyjaciół z grupy Zielonych Płaszczy, wciąż nie mogą zaznać spokoju. Uknuta przez wrogów intryga sprawiła, że Zieloni znaleźli się w niebezpieczeństwie. Uznani za zdrajców muszą uciekać, by ocalić swoje życie i swój świat.

Opinia:

Obawiałam się nieco, z czym przyjdzie się zmierzyć bohaterom tym razem, ale uważam, że autorzy obrali ciekawy kierunek. Z drugiej strony czytając już kolejną powieść z cyklu, odnoszę wrażenie, że ich hobby stało się pakowanie Bohaterów Erdasu w kłopoty bez wyjścia, aby w ostatniej chwili ktoś znalazł rozwiązanie bądź wydarzył się cud. 

Powieści nadal czyta się szybko, są pełne akcji, jednak nawet w momencie, gdy wszystko wydaje się już stracone, wiem, że tak nie jest. Czasami autorzy decydowali się na drastyczniejsze kroki wobec głównych bohaterów, ale mam wrażenie, że generalnie raczej nic im nie grozi, co nieco zaczyna nużyć. Podejrzewam jednak, że dla dzieci będzie to po prostu kolejna ekscytująca przygoda.
Macie kłopoty? [...] Zresztą nieważne. Pewnie, że macie.
Najbardziej podoba mi się rozwój postaci oraz relacji między nimi. Towarzyszą nam dwie nowe postaci, z których jedną poznajemy dopiero w tym tomie, a druga towarzyszy nam prawie od początków tej historii.Co do Anki, ciężko wyrobić sobie o niej jakiekolwiek zdanie - wydaje się skryta niczym jej zwierzoduch. Natomiast rozwój Wartego to oszałamiająca metamorfoza oraz urozmaicenie humoru w powieści. Zostaje nam przedstawiona także Song, młoda księżniczka, która mimo wszystko trochę przypomina mi Meilin. Ciekawa jestem jak postąpi z rozwojem akcji.

W pewnym sensie od tego tomu można by zacząć osobną historię, ponieważ ma miejsce kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego. Tym razem nasi bohaterowie nie ratują świata dosłownie, a jedynie przy okazji. Najważniejszym zadaniem okazuje się uratowanie jedności, którą zapewniały Zielone Płaszcze. Serce Ziemi to ciągła ucieczka, a pewna postać przypomina mi Zerifa poprzez swoją bezwzględność i chęć zysku. Do końca zostały mi dwa tomy i naprawdę jestem ciekawa, jak autorzy zamierzają to wszystko zakończyć.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Wilga.

6 komentarzy:

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.