12 sty 2020

'Pazur Żbika' V. Johnson


Opis:

Conor, Abake, Meilin i Rollan, wciąż uznawani za zdrajców i winnych zbrodni, której nie popełnili, próbują oczyścić się z zarzutów. Jednocześnie są na drodze do rozwiązania pradawnego sekretu. Poszukiwania prowadzą czwórkę Zielonych Płaszczy do Trunswicku. Zastają miasto zniszczone i mieszkańców pogrążonych w rozpaczy.

Opinia:

W tym tomie na jaw wychodzą nowe zaskakujące fakty, a pradawna tajemnica nabiera rumieńców. Wracamy też w rodzinne strony Connora, zresztą nie po raz pierwszy. Powiem wam, że największym plusem okazują się legendy powiązane z danymi artefaktami - ciekawe oraz wciągające, pozwalają samemu odkryć, jakie moce będą miały znaki więzi.

Akcja nawet przez moment nie pozwala złapać oddechu, non stop podkładając kłody pod nogi naszych bohaterów. W pewnym momencie prowadzi to do tragedii, z którą ciężko się pogodzić. Bohaterowie wiele ryzykują, ale ich największą siłę stanowi przyjaźń oraz stanie za sobą murem.

Najciekawszą postacią był dla mnie Warty - być może dlatego, że tak jak czworo głównych bohaterów już znamy i raczej nie zaskakują, tak on stanowi zagadkę, którą chce się rozwiązać. Ponadto znając jego przeszłość, aż trudno uwierzyć w tę wielką metamorfozę. 

Ten tom opowiada o przebaczeniu, o marzeniach oraz zmianie priorytetów. To opowieść o przynależności oraz dbaniu o innych. Jednocześnie okraszony wspaniałą legendą o Pazurze Żbika oraz przygodami naszych bohaterów. 

6 komentarzy:

 1. Ważne kwestie są poruszane w tym tomie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam przekonana do tych książek, ale naprawdę mnie zaciekawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy, bo warto po nią sięgnąć :)

   Usuń
 3. Przez Ciebie ta seria zacznie śnic mi się po nocach :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha, może wtedy sięgniesz :D Spokojnie, już niedługo zupełnie inna recenzja :)

   Usuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.