1 sty 2020

PODSUMOWANIE ROKU 2019 / Podsumowanie grudnia


W grudniu niby miałam więcej czasu na czytanie, ale mniej chęci. Wynik więc nie powala, ale w sumie nie jest to ważne. Najbardziej liczy się dla mnie to, że książki, które przeczytałam mi się podobały. Na tapetę powróciło Spirit Animals, uwielbiam tę serię!


Książki, które czytałam to w większości powieści dla dzieci i młodzieży, ale pojawiła się też cięższa pozycja - nowy Beckett <3 W grudniu nie miałam też zbyt wiele do recenzji, więc udało mi się przeczytać coś nierecenzenckiego.PODSUMOWANIE ROKU 2019


Rok 2019 na pewno zaliczam do udanych - zrobiłam nowy tatuaż, w lipcu skoczyliśmy na Mazury, w sierpniu do Bułgarii, z której przywiozłam nowy pierścionek na odpowiednim palcu, wyszalałam się w Energylandii, zakończyłam pierwszy rok studiów. 

Czytelniczo może nie pobiłam wyników z zeszłego roku, ale nie miałam też aż tyle czasu na czytanie - wolałam spędzać go aktywnie, ze znajomymi lub rodziną.

Przeczytałam 27411 stron w 75 książkach, co daje średnio 365 stron / książkę oraz 75 stron / dzień.

W tym roku zdecydowanie wyrównane były płci autorów, których czytałam, ponieważ 39 to kobiety, a 36- mężczyźni.

Średnia ocen przeczytanych przeze mnie książek to 7,92, czyli najwyższa od czasu, gdy prowadzę tę statystykę (2015 - 7,24; 2016 - 7,15; 2017 - 7,22;, 2018 - 7,69). Cieszy mnie to, ponieważ oznacza, że nie marnuję czasu na złe książki :)

W tym roku nie przyznałam ani jednej oceny 1-3. Najniżej ocenione książki otrzymały 4 gwiazdki, a było ich 2. Ocenę 5 (średnio) przyznałam 5 książkom. Szóstka trafiła do 10 książek, siódemka do 14, ósemka do 9, dziewiątka do 19, a ocenę najwyższą, czyli 10 przyznałam 16 tytułom.

Chociaż przez większość roku prowadzili polscy autorzy to na sam koniec wynik znacząco się wyrównał, ponieważ przeczytałam po 32 książki polskich i amerykańskich autorów. Następnie 4 pozycje literatury brytyjskiej, 2 niemieckiej oraz francuskiej, a także po jednej książce autorstwa pisarzy z Australii, Kanady oraz Południowej Afryki.

Moim ulubionym przedziałem stronicowym pozostaje 301-400 stron (27 książek), potem za sprawą Spirit Animals i innej literatury dziecięcej uplasował się przedział 201-300 (19 książek), a potem kolejno - 401-500 (18 książek), 501-600 (6 książek), 101-200 (2 książki) oraz po jednej pozycji z przedziałów 0-100, 601-700, 701-800.

56 książek należało do gatunku fantasy (nie dzieliłam ich jeszcze na dziecięce czy młodzieżowe), 7 książek to kryminały, 4 - dla młodzieży, 3 - dla dzieci oraz po jednej z gatunków mitologii, popularnonaukowej, romansu, biografii oraz thrilleru medycznego.


A jak wam minął ten rok zarówno czytelniczo, jak i prywatnie? :)

20 komentarzy:

 1. Bardzo udany rok z Tobą kochana. Życzę Ci, aby kolejny był jeszcze lepszy. Dla mnie ten rok prywatnie był dość ciężki, ale czytelniczo jestem z niego zadowolona. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobr wynik. Gratuluje :) Super to wyszło :)

  U mnie książkowo dobrze. Prywatnie.... no cóż

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Szczęścia, spełnienia marzeń i samych dobrych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wyniku!
  Ja w tym roku znacznie rozwinęłam się czytelniczo i blogowo i jestem z tego strasznie dumna :D
  Życzę Ci jeszcze bardziej udanego roku 2020!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i gratuluję <3
   Obyś dalej się rozwijała i czerpała z tego radość :)

   Usuń
 4. Gratuluje udanego roku ;)
  Jaką książkę przeczytaną w 2019 z perspektywy całego roku wspominasz najlepiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem ci, że obecnie jestem pod urokiem serii Spirit Animals, ale tak najlepiej zapamiętałam Księżyc jest pierwszym umarłym chyba :D

   Usuń
  2. O, to "Księżyc" muszę w końcu przestać odkładać na później.

   Usuń
 5. Jakie skrupulatne podsumowanie! Bardzo gratuluję świetnego wyniku!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Jestem pod wrażeniem ilości przeczytanych stron :D
  Szczęśliwego Nowego Roku 2020! Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wyników :D Mnie udało się przeczytać 126 książek, co pewnie będzie ostatnim takim super wynikiem, bo za chwilę pojawi się dzidziuś :D Życzę Ci aby kolejny rok był jeszcze bardziej udany i dużo uśmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie mam czasu aż tyle czytać, choć żałuję. Zacznij wliczać książki dziecięce w statystykę :D

   Usuń
 8. Udany wynik :D Gratuluję! I przy okazji wszystkiego dobrego w Nowym Roku <3

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.