22 mar 2020

CZARNY MAG BOOK TAG (Z OKAZJI PREMIERY 4. TOMU)


Już za kilka dni premiera ostatniego tomu Czarnego Maga Rachel E. Carter! Dokładnie 25 marca będziecie mogli poznać dalsze losy Ryiah i Darrena. Z tej okazji przygotowała dla was TAG książkowy związany z serią - może będziecie mili ochotę wykonać u siebie :)RYIAH - BOHATER, KTÓRY MUSI WYBIERAĆ

Wydawałoby się, że takich postaci jest mnóstwo (i zapewne jest), ale chodzi mi o tak ciężki wybór, jakiego musiała dokonać Ryiah. I nikogo, kto czyta mojego bloga na pewno nie zdziwi, że tutaj wymienię Arina z serii M. Rutkoski - Pojedynek oraz Zdrada.

DARREN - BOHATER, KTÓREGO CIĘŻKO POKONAĆ

No cóż. Aelin z pewnością można przypisać do tej kategorii, ponieważ niełatwo było ją złamać. Powiedziałabym nawet, że w pewnym sensie okazała się niezniszczalna.

ALEX - BOHATER, KTÓRY POTRAFI WYBACZAĆ

W pewien sposób na pewno będzie to Jude z Okrutnego księcia. W świecie elfów pełno jest zdrady, a ona mimo wszystko potrafiła wybaczać - siostrze, przyjacielowi i w pewien sposób Cardanowi.

DERRICK - BOHATER DRUGOPLANOWY, KTÓRY MA BARDZO DUŻY WPŁYW NA FABUŁĘ

Do głowy przychodzi mi Król z Bez serca. Nie był główną postacią, ta historia została bez reszty oddana Cath i Figlowi, ale z drugiej strony jego zauroczenie dziewczyną miało ogromny wpływ na fabułę!

PAIGE - BOHATER, KTÓRY LUBI MIEĆ WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Loki, czyli tytułowy Kłamca z pewnością nie znosił, gdy coś szło po nie jego myśli. Był też bardzo elastyczny, więc potrafił przemienić prawie każdą sytuację na swoją korzyść, co też niejako można przyrównać do kontrolowania wszystkiego.

BLAYNE - BOHATER, KTÓRY POTRAFI DOSKONALE KŁAMAĆ

Uważam, że można tu przypisać Mavena z Czerwonej królowej, ale zdecydowanie zostaję przy jego wersji z tomu pierwszego, ponieważ w drugim autorka przekręciła jego postać zupełnie ;/

NYX - BOHATER, KTÓRY JEST DOSKONAŁYM STRATEGIEM

Od razu pomyślałam o którymś z bohaterów Red Rising i mam dylemat czy będzie to Darrow, który ucząc się na błędach stał się tym doskonałym strategiem czy Sevro, który kombinowanie ma w żyłach i potrafi tworzyć złożone akcje. Stwierdzam jednak, że w tej kategorii bardziej pasuje Darrow, pomysły Sevra bywały baaardzo ryzykowne!

ELLA - BOHATER, KTÓRY POTRAFI SŁUCHAĆ

Idealnie pasuje tutaj Abeke, która zdecydowanie potrafiła być doskonałą przyjaciółką dla innych bohaterów Spirit Animals. Potrafiła także słuchać w dosłownym tego słowa znaczeniu - więź z Urazą zdecydowanie wyostrzała jej zmysły :)

IAN - BOHATER, KTÓRY OKAZUJE LOJALNOŚĆ, GDY BYŁO TO NAJBARDZIEJ POTRZEBNE

Lysandra zdecydowanie okazała lojalność Aelin, kiedy ta najbardziej tego potrzebowała, chociaż musiała okłamać wiele innych osób. (Szklany tron)

PRISCILLA - BOHATER, KTÓREGO NIE MOŻNA OCENIAĆ PO POZORACH

Na myśl przychodzą mi siostry Bolesne z Cyklu Wrocławskiego. To niepozorne staruszki, które w życiu niejedno już zrobiły, czasem rzeczy, o które ciężko byłoby je posądzić. Na pewno uczniowie pani Matyldy nie wyobrażali sobie, czym w czasie wolnym zajmuje się ich wykładowca.

OSTATNIA WALKA - SYTUACJA, GDY BOHATER POŚWIĘCA SIĘ DLA CZEGOŚ/KOGOŚ

A to kategoria o tyle trudna, że można zrobić niezły spoiler. Powiem więc o innym rodzaju poświęcenia niż to w Czarnym Magu. Kuba oraz Michał w pewien sposób poświęcają się, aby ratować Monikę, nie są żołnierzami, jak Krzysiek, dla nich to coś odmiennego i zmieniającego całe życie. (Radykalni)

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię Twoje Tagi kochana. Jeden jeszcze czeka w kolejce na opublikowanie na moim blogu. Tego również sobie zapisuję. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Choć tamte dwa to tylko znalazłam, ten stworzyłam :)

   Usuń
 2. Czytałam tylko Okrutnego Księcia z wymienionych i mogę się w tej kwestii zdecydowanie zgodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujący tag. Chociaż o książce słyszała, to jakoś nie jestem fanką takiego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinnaś częściej wrzucać takie wpisy. Naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię TAGi, ale one są takie wtórne, zawsze, gdy tworzę sama, staram się robić coś oryginalniejszego :D

   Usuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.