8 maj 2014

Cykl S. Becketta o doktorze Hunterze

Książki w cyklu:
1.Chemia śmierci
2. Zapisane w kościach
3. Szepty zmarłych
4. Wołanie grobu

Opis:
David Hunter jest wdowcem – stracił swoją żonę, Karen i sześcioletnią córkę, Alice w wypadku samochodowym. Z zawodu jest antropologiem sądowym, wykształconym na trupiej farmie (University of Tennessee Anthropological Research Facility). Po stracie rodziny, podejmuje pracę w Manham w hrabstwie Norfolk w Anglii, jako lekarz rodzinny. Wydarzenia w Manham zmuszają go do wykorzystania swych zdolności ponownie. Przyczynia się to do powrotu na wcześniej obraną ścieżkę życia zawodowego. Wszystkie przygody wzbogacają jego relacje z nauczycielką Jenny Hammond, którą poznał w Manham.
Źródło: Wikipedia.pl

Opinia:
Nic dodać, nic ująć - najlepszy cykl książek o antropologii sądowej, jaki kiedykolwiek czytałam. Non stop budowane napięcie, dokładne opisy pracy antropologa, patologa itp. Nie zabraknie ani kości, ani trupów - możecie być pewni.
Doktor Hunter z pewnością nie raz wywinął się śmierci po powrocie do zawodu antropologa sądowego, wykazał się sprytem i wiedzą w zakresie psychologii, trupów oraz medycyny.
Momentami książka jest z pewnością obrzydliwa - w końcu opisuje tą ciemną stronę śmierci podczas sekcji zwłok zamordowanych. Zagubione groby, poplamiona krwią kobiet ślubna suknia i nieoczekiwane zwroty akcji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.