1 kwi 2015

'Boczne drogi' J. Chmielewska

Hej :) Jak widzicie postanowiłam zmienić wygląd bloga - na jaśniejszy i bardziej przejrzysty :) Mam nadzieję, że podoba się Wam nowy design ^^

Opis:
Wyjaśniłam jej, że z tymi odciskami to zawracanie głowy, ale na wszelki wypadek zachowałam ostrożność. Portmonetka zawierała sześć pojedynczych złotówek i złożony kawałek bibułkowej serwetki, ciasno wciśnięty pod złotówki. Rozłożyłyśmy go na stole. Narysowana była na nim długopisem mapka.

Opinia:
Książkę czytałam kilka lat temu i chociaż do zachwycających nie należy, to czytało się ją miło. Osobiście wolę krwawe kryminały, ale to była pierwsza książka detektywistyczna, jaką przeczytałam.

Plusem zdecydowanie były zagadki, tajemnicza mapa i niedoświadczeni w takich sprawach bohaterowie. Akcja powieści dzieje się w Polsce, opisuje głównie Wybrzeże Gdańskie i Środkowe, a rzadko czytam książki, które mają miejsce w naszym kraju. Nigdy nie byłam w tych akurat rejonach, ale dzięki opisom wcale nie musiałam.

Kolejnym plusem jest niewątpliwie humor, którego w książce jest pod dostatkiem. Ponadto te ciotki - ojej, urwanie głowy na wakacjach ^^

Książka zabawna, lekka, można pogłówkować razem z bohaterami. Jednak nie zachwycałam się nad nią jakoś specjalnie.

3 komentarze:

  1. Śliczna okładka! ^^ Książki jednak raczej nie przeczytam - nie moje klimaty. :p

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba raczej nie dla mnie, jak na razie wstrzymuję się od polskiej literatury.

    OdpowiedzUsuń
  3. nie czytałam tej książki, ale słyszałam, że Chmielewska ma oryginalny styl pisania. ;)

    OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.