17 kwi 2015

Zdobycze książkowe marzec/kwiecień

Wszyscy robią stosiki... Ja w sumie nie kupuję dużo książek, raczej korzystam z usług biblioteki, ale coś tam jednak się czasem nawinie. Czasem płacę ja, czasem rodzice. Za żadną z tych książek chyba nie zapłaciłam ^^ Miałam zamiar, ale że były tanie - rodzice mnie wyręczyli.

Od góry:

 • Zakazane noce z wampirzycą K. Sparks - osobiście chciałam bym zobaczyć wszystkie książki z tej serii na swojej półce. Książkę kupiłam w Matrasie za ok. 15 zł. Link do recenzji aktywny.
 • Znak Elfów. Przebudzenie grobowęża S. Mostue - kupiłam przez Allegro za ok. 10 zł egzemplarz pobiblioteczny. Spodziewałam się tej książki w dużo gorszym stanie, ale ma jedynie lekkie wgniecenie na okładce, zmięty tył okładki no i pieczęć biblioteki w środku.
 • Znak Elfów. Krasnalobójca i Znak Elfów. Paszcza Krakena S. Mostue - mama kupiła mi te dwie książki po 3 zł na jakiejś wyprzedaży w centrum typu Auchan itp. Wtedy nie zauważyła, że to tom 2 i 3, dlatego dokupiłyśmy pierwszy przez Allegro. Książki to fantasy z elementami zagadki kryminalnej i opowieści podróżniczej (przynajmniej tak twierdzą wydawcy). Podobno akcja jest trochę podobna do Opowieści z Narnii a trochę do Władcy Pierścieni. Osobiście, za Narnią nie przepadam (za stylem, jakim jest napisana), ale mój brat się nią zachwyca.
 • Czarna księga sekretów F. E. Higgins - książkę znalazłam podczas promocji na empik.com za chyba ok. 8-9 zł. Moja mama przy tej okazji zakupiła Tunele. Finał, ale mnie osobiście do serii o podziemnym świecie nie ciągnie. Czarna księga sekretów opowiada o chłopcu, który po dość nieciekawej przeszłości zaczyna pracować w lombardzie, w którym głównym towarem są sekrety.
Za książki na pewno zabiorę się w najbliższym czasie, obstawiam, że po serii Zwiadowców oraz Zagubionym herosie, którego udało mi się zdobyć od kolegi z klasy (a gdyby mi się spodobało, to kolega ma jeszcze resztę części ^^).

7 komentarzy:

 1. Raczej żadnej z powyższych nie mam w planach, ale może to się zmieni. Miłego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że kiedyś słyszałam o "Czarnej księdze sekretów", chyba nawet czytałam, ale nie pamiętam już, bo to dawno było :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intryguje mnie Zanik elfów. Z chęcią sięgnęłabym po tę trylogię.

  papierowe-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o żadnej z tych książek, ale ''Czarna księga sekretów'' brzmi ciekawie. Już nie mogę doczekać się jej recenzji ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś żadna z książek mnie nie zachęca. Ale gratuluję nabytków! :)

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, ja też raczej nie kupuję książek, a i w bibliotece dawno mnie nie było. Korzystam głównie z moich znajomych - to od nich pożyczam książki. Staram się też czytać to, co mam na własnej półce, ale czego nie miałam okazji przeczytać. Interesuje mnie "Znak Elfów". Czekam na recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. gdybym miała takich łatwych do przekonania rodziców ...
  no cóż-ciekawy stosik :)
  miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.