22 kwi 2015

TAG: ELLIE GOULDING BOOK TAG

Za nominację dziękuję Oxurii ☻


1. My blood: Książka pełna śmierci lubianych bohaterów.

Hm, kogoś zdziwi, że mój wybór padnie na Harry Potter i Insygnia Śmierci? No i ogólnie chyba na całą tą serię, bo zginęło tam tyle bohaterów, a niektórych, jak np. bliźniaków czy Syriusza naprawdę lubiłam!


2. Death In The Water: Książka, której wspaniałość później przepadła.

Sądzę, że będzie to Studnia wieczności. Nadal nie mogę pogodzić się z jej zakończeniem, a cała trylogia była tak cudowna!


3. Beating Heart: Książka, która trzymała w napięciu.

Najbardziej pasuje mi do tego Chemia śmierci oraz jej kontynuacje, ale chyba pierwsza część i ostatnia (Wołanie grobu) najbardziej ^^


4. Love Me Like You Do: Książka, której bohatera kochasz tak po prostu.

Oj, mam mały dylemat. Bo ja zazwyczaj mam słabość do dobrze wykreowanych męskich postaci! Chociaż przyznam, że chyba będzie to Beleth z trylogii o Wiktorii Biankowskiej, którą - swoją drogą - muszę sobie ponownie przeczytać.


5. Lights: Książka, która rozświetliła Ci drogę do czytania

Rozumiem, że mam wskazać książkę, dzięki której teraz tyle czytam... No więc będzie to Harry Potter i Kamień Filozoficzny.


6. How Long Will I Love You: Książka, do której miłość nie ma końca.

Otóż, ponownie będzie to seria Harry'ego Pottera. Nie ma, po prostu nie ma dla mnie drugiej takiej serii, żadnej książki, która mogłaby się z nią równać. Wiedźmin jest blisko, ale i tak wciąż daleko.


7. Mirror: Książka z wątkiem nieszczęśliwej miłości.

Cóż, tutaj pasuje mi Córka oficera. Zdecydowanie to, że poznałaś podczas wojny swoją drugą połówkę, a ona potem żeni się z twoją najlepszą przyjaciółką, a ty wychodzisz za jakiegoś obcokrajowca to nieszczęśliwa miłość.


8. Burn: Książka, o której chciałbyś zapomnieć.

O czym chciałabym zapomnieć? Mistrz i Małgorzata. To chyba jedyna książka, którą przerwałam, bo nie byłam w stanie czytać jej dalej. 


9. Explosions: Książka wypełniona emocjami.

No, może to dziwna nominacja, ale wybieram Milion małych kawałków, bo ciężko o więcej emocji, gdy wychodzisz z nawyku, ze wszystkimi walczysz i jeszcze poznajesz miłość swojego życia, która puszcza się za narkotyki...

10. Anything Could Happen: Książka, której zakończenia się nie spodziewałeś.
Mogłabym ponownie nominować Studnie wieczności, ale to zakończenie mnie też rozczarowało. Nie, chciałabym się skupić na pozytywnym zakończeniu, które mnie zaskoczyło. No więc będzie to chyba Weronika postanawia umrzeć. W końcu przez całą książkę mieliśmy powiedziane, że zostało jej kilka ostatnich dni życia...

Otóż tak przedstawia się moje rozwiązanie TAGu. Hm, nominacje... Nominuję: Michalina Miśka z bloga Książkowy Świat oraz każdego, kto ma ochotę

3 komentarze:

  1. Dziękuje bardzo za nominację :) Z pewnością wykonam ten tag, choć jeszcze nie wiem kiedy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny TAG :) Widzę dużo Harry'ego Pottera, ale w zupełności się temu nie dziwię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super tag, ja również uwielbiam sagę Harry'ego Pottera!

    OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.