11 lip 2017

'Poradnik dla smoków: Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał' L. Yep & J. Ryder

Tytuł: Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał (oryginalnie: A Dragon's Guide to Making Your Human Smarter)
Autor: L. Yep & J. Ryder (tłumacz: A. Bereta-Jankowska)
Cykl: Poradnik dla smoków
Ilość stron: 397
Wydawnictwo: IUVI (w roku: 2017)

Bierze udział w wyzwaniach: ABC Czytania, Czytam fantastykę, Grunt to okładka

Opis:
Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla naturalnych i… magicznych. Winnie jest szczególnie podekscytowana perspektywą lekcji czarów oraz zajęciami z przyrody z sir Isaakiem Newtonem. Nawiązuje nowe przyjaźnie, ale nie wszyscy stoją po jej stronie – przeciwnicy okazują się dużo groźniejsi niż Nessie, potwór z Loch Ness.

Opinia:
Małżeństwo nadal utrzymuje delikatną dziecięcą atmosferę, jednak książka wydaje się być już dojrzalsza. Styl autorów nadal pozostaje dopasowany do kategorii wiekowej. Tym bardziej, że nadal w książce spotykamy się z niesamowitym humorem oraz lekką atmosferą grozy.

Winnie i panna Drake nadal nie mogą się pogodzić, która się którą opiekuje, ale dzięki temu wynikają same zabawne sytuacje. Dodatkowo na pole wkracza dziadek Winnie, a dziewczynka idzie do szkoły, gdzie poznaje niezwykłe przyjaciółki. Akcja rozpędza się, aby zaskakiwać nas na każdym kroku. Nie przewidzicie, jak zakończy się konflikt z Jarvisem. Dodatkowo możecie lepiej poznać wykreowaną wcześniej społeczność magiczną.
- O, Burton, jak tam wypad nad Loch Ness? Owocny? [...]- Granaty tam nie rosły, sir Isaacu, jeśli o to pan pyta - odparłam.
Panna Drake nadal pozostaje zrzędą, ale taki urok jej wieku - też byście zrzędzili mając kilkaset lat. Poza tym smoczycę naprawdę da się lubić. Winnie była dziarską panienką, ale w tym tomie zdecydowanie dojrzała. Najlepsze jest w jej kreacji to, że jednocześnie nadal zostaje dzieckiem. Intrygującą bohaterką okazała się matka dziewczynki, Liza. W starciu z wiedzą, do której niewiele osób ma dostęp, pokazała siłę swojego charakteru. Nowe koleżanki Winnie to wachlarz przeróżnych charakterów, a poznawanie ich staje się integralną częścią akcji.

Winnie i panna Drake jako narratorki spisują się świetnie - możemy poznać historię z dwóch perspektyw: wiekowego smoka oraz dziecka. Z zaciekawieniem śledzimy ich losy, razem z nimi poznajemy świat magii oraz nowych przyjaciół. Nadal podtrzymuje moje zdanie - książka powinna przypaść do gustu każdemu (a zwłaszcza porady, jak wychować sobie człowieka) :)


Za egzemplarz dziękuję:

8 komentarzy:

 1. Podoba mi się okładka książki, ale obawiam się, że sama historia byłaby dla mnie zbyt dziecinna, więc odmówię :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz bardziej jestem ciekawa jak wychować sobie człowieka :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, widzę zmianę tłumacza książki... Przy wcześniejszym tomie pracowała dobrze mi znana blogerka książkowa... Rany, od czego ja zaczynam komentarz?
  Pierwszy tom mnie oczarował i nie mogłam wyjść z podziwu nad kreacją bohaterów, dlatego też chętnie poznałabym dalsze losy Winnie i panny Drake. Chciałabym widzieć ich dyskusje na temat "kto kim się opiekuje". :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się dość ciekawie, choć już chyba nie ten mój wiek na taką książkę xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam tytuł jest już zachęcający :D Mimo, iż to nie moja kategoria wiekowa na pewno po nią sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie chcesz woedzoeć, co przeczytałam zamiast "człowiek"...
  Niestety książka nie dla mnie :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł jest genialny - poradnik dla smoków. :D Niemniej - to nie książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Nie piszcie linków w komentarzach - zawsze odwiedzam Wasze blogi!

Za każdy komentarz osobie, która przeczytała post dziękuję ☻

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.